Povzbuzeni počinem svých starších kolegů pak u Otavy odstartovali svou letošní jízdu také kadeti.

Trenér Jan Čech by mohl vyučovat, jak se získávají mistrovské tituly. A vypadá to, že něco už stihl předat také letošní sestavě U17, která si proti ostravským týmům Snakes a NH vedla neohroženě.

Písecký basketbal v posledních letech obrovsky roste a hlavně baví. Hráči napříč kategoriemi předvádí atraktivní basketbal zajímavý pro fanoušky v Sršním hnízdě. Je v podstatě jedno, jaký zápas navštívíte.

Sršni mají ve většině zápasů fyzický hendikep, ale dokáží ho nahrazovat bojovností, rychlostí, agresivní obranou a týmovostí. Všechny tyto atributy potvrdili i kadeti, kteří ukázali, že i v aktuální sezoně se s nimi musí počítat jako s kandidáty na nejvyšší příčky.

Sršni Sokol Písek – BK Snakes Ostrava 75:52.

Body a sestava Sršňů: Kölbl 20, Svoboda 18, Hejl 12, Pytelka 6, Sýkora 6, Chvála 4, Primak 4, Janovský 3, Polánek T. 2, Polánek A., Marek.

Sršni – NH Ostrava 104:84.

Body a sestava Sršňů: Kölbl 36, Hejl 20, Svoboda 16, Sýkora 14, Primak 5, Pytelka 5, Janovský 3, Chvála 3, Polánek A. 2, Polánek T., Marek.

Komentář trenéra píseckých kadetů Jana Čecha: Přiznám se, že jsem vůbec nedokázal odhadnout naší sílu a nevěděl jsem, co od sezony očekávat. Přeci jen máme v týmu pouze tři hráče ročníku 2003 a ostatní budou v této kategorii pokračovat i v dalším roce, což je určitě příslibem do budoucnosti. Ovšem jsem moc rád, že se ukázalo, že i v letošním roce máme obrovský potenciál. Individuální schopnosti velkého množství hráčů jsou opravdu na velmi dobré úrovni a bude jen na nás, jak dokážeme spolupracovat jako jeden tým. Je před námi spousta práce, ale věřím, že i s naším výškovým hendikepem se nemusíme nikoho bát. A pokud k utkáním budeme přistupovat jako ve třetích čtvrtinách víkendových utkání, budeme dělat našim divákům svou předváděnou hrou velkou radost.