Hokejbalisté HC ŠD Písek zajížděli v neděli do Českých Budějovic  k poslednímu mistrovskému utkání v letošním kalendářním roce.
Jejich hostitelem byl místní tým TJ Stars. Písečtí stejně jako celý podzim měli i tentokrát velký problém se složením týmu, takže se k utkání sešlo pouze osm hráčů do pole.

Pokyny tak byly od trenéra Čapka jednoduché, a to, čekat na rychlé protiútoky a bráněním středního pásma co nejvíce domácím znepříjemnit hru.

Hostům se od začátku utkání dařilo taktiku dodržovat. Navíc se jim v úvodu 5. minuty povedl rychlý protiútok Markem Habartem, který jej elegantně zakončil a poslal svůj tým do vedení – 0:1.

Písečtí hráči svého soupeře příliš do šancí nepouštěli. Pokud se to již Starsu podařilo, ztroskotali jeho hráči na výborně chytajícím Kukrálovi. Ovšem půl minuty před první sirénou domácí v oslabení využili zaváhání Švantláku při rozehrávce a Stehlík vyrovnal na 1:1.

Ani v prostřední části hry nepouštěli písečtí hráči mužstvo Starsu do výrazných gólových příležitostí. Domácím pomohla až šťastná trefa Sumarauera, který se na začátku 24. minuty prosadil vyjetím zpoza Kukrálovy brány a přesně trefil místo kolem nohy píseckého brankáře – 2:1.

Už o minutu a půl později ale bylo znovu vyrovnáno, když se přesnou střelou prosadil Kabele – 2:2. Tým Starsu ale ihned kontroval a po šestnácti vteřinách hry měl zpět jednobrankový náskok. A to zásluhou rychlé akce Ungera a Čížka, který přesným pasem našel naprosto volného Krotkého a ten už si věděl rady – 3:2.

Hráči Švantláku neskládali zbraně, ale buď nemířili přesně do prostoru branky, nebo trefovali dobře chytajícího domácího gólmana Hlaváče.

Ve třetí třetině již hostům začaly docházet síly. Sice se snažili o vyrovnání, vytvářeli si šance, ale gólová radost nepřicházela. Naopak hráči Starsu se snažil využít otevřenější obrany soupeře, ovšem Kukrál stále držel domácí střelce zkrátka. Švantláku ale odměna za snahu a bojovnost v podobě vyrovnání nebyla souzena.

Když se hosté začínali chystat na hru bez gólmana, přišel útok domácích a Jirák navýšil vedení Starsu na dvoubrankový rozdíl – 4:2.
Písečtí hokejbalisté se ještě pokusili o závěrečný tlak, zahráli si power-play, ovšem ke změně skóre to již nevedlo. Starsu tak podlehli i ve druhém letošním měření sil, a to opět výsledkem 2:4.

Branky a nahrávky: 15. Stehlík, 24. Sumerauer (Jirák, Řehout), 25. Krotký (Čížek, Unger), 44. Jirák (Řehout) – 5. Habart, 26. Kabele. Střely 27:25, vyloučení 4:1, využití 0:0, v oslabení 0:1, počet diváků:10.

Sestava HC ŠD Písek: Kukrál – Hronek, Suchý, Procházka – R. Volf, Kabele, Habart – Kozák, Pelc.

Písecký obránce Martin Kozák po utkání řekl:

„K zápasu jsme přijeli pouze v osmi lidech, i přesto jsme dokázali soupeře hodně potrápit. Bohužel s přibývajícím časem nám odcházely síly a dostali jsme dva laciné góly, což nás hodně mrzelo. Chtěl bych vyzdvihnout výkon našeho gólmana Kukrála, který chytal fantasticky. Teď nás čeká zimní přestávka a naším hlavním úkolem bude oživit náš tým, protože s tak malým počtem lidí  se zápasy nedají hrát."

Nyní čeká hokejbalisty Písku zimní přestávka. Martin Kozák se tak kromě posledního utkání ohlédl také za právě skončenou podzimní částí soutěže:

„Jak říkám, letošní sezonu máme problémy s poskládáním sestavy. Těžko se scházíme na zápasy a nebýt pomoci kluků z B-týmu, tak bychom  na tom možná byli ještě hůře, než jsme. Některé zápasy jsme si prohráli sami svojí nedisciplinovaností a ztráceli jsme tak zbytečně body, třeba v zápase s Vikingy nebo s Prachaticemi, kde jsme dostali laciné góly. Musíme prostě společně najít cestu, jak se porvat se sestavou a postavit nemocný HC ŠD na jaro znovu na nohy, abychom v něm uspěli."

VÁCLAV PELC