close Štěpán Borovka posílí prvoligové basketbalisty Písku. info Zdroj: Sršni Photomate Písek zoom_in Štěpán Borovka posílí prvoligové basketbalisty Písku. "Je tomu téměř sedm let, kdy tento jindřichohradecký rodák po mnoha sezonách v našem dresu zamířil do mládežnického programu prostějovských Orlů, se kterými nás pak v roce 2018/2019 v kategorii U19 připravil o bronzovou medaili. Zároveň se zúčastnil tří mládežnických ME, kdy úspěšné bylo zejména to poslední, na kterém s týmem U20 v Portugalsku získal stříbrné medaile a s nimi spojený postup do divize A. Poté zamířil zpět na rodnou palubovku do Jindřichova Hradce, kde si v dresu GBA Lions zahrál v sezoně 2021/2022 Kooperativa NBL. Po sestupu našeho jihočeského rivala byl letos klíčovým hráčem našeho nejbližšího pronásledovatele v prvoligové tabulce, kdy dosahoval na průměry 14 bodů, 8 doskoků, 3 asistence a s celkovou validitou 21 za 26 minut hry byl jeho nejužitečnějším hráčem. Věříme, že se mu ve žlutočerném dresu bude dařit a zažije v něm spoustu úspěchů," představil novou posilu trenér Sršňů Jan Čech.

"Jedná se bezesporu o pikantní přestup mezi jihočeskými rivaly. Když Štěpán před mnoha lety odcházel, tehdy jsem se s tím těžko vyrovnával, nicméně čas zahojí všechny rány a v týmu tak vítám posilu, která rozšíří naší rotaci v boji o KNBL. Nejenže je Štěpán výborným obráncem, ale jeho univerzálnost na útočné polovině a cit pro doskok nás může posunout na další level. Navíc se vrací do známého prostředí, je to Jihočech se vztahem k tomuto regionu a ambiciózní kluk, který už má ve dvaadvaceti letech dost zkušeností, ale zároveň chuť na sobě maximálně pracovat," těší se na spolupráci trenér Čech.

Do Písku se těší i sám hráč: "Jsem rád, že nakonec k tomuto přestupu došlo a těším se na novou výzvu. Doufám, že se mi bude dařit naplňovat očekávání, se kterými přicházím a že pomohu Písku dosáhnout vytouženého cíle, což je postup do KNBL," doplnil Štěpán Borovka.