VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stát na pódiu vedle Filipa Jíchy je zážitek, který není každý den

Písek – Jak už jsme informovali, na akademickém mistrovství světa v brazilském Blumenau vybojovaly české házenkářky zlaté medaile.

12.7.2012
SDÍLEJ:

Házenkářka Iveta Luzumová (na snímku s bronzovou medailí z uplynulého ročníku interligy žen) byla po celou dobu svého působení v družstvu Sokola Písek jeho velkou oporou. Několikrát se stala nejlepší střelkyní interligy a je stabilní hráčkou reprezentačníFoto: František Panec

Potěšitelný je fakt, že se na tomto úspěchu podílely i dvě písecké hráčky –  Iveta Luzumová a Alena Stellnerová. A právě s Ivetou Luzumovou, letošní výraznou osobností české házené, jsme hovořili po jejím návratu z jižní Ameriky.

Letos jste zaznamenala hned několik skvělých výsledků. Stala jste se nejlepším sportovcem Písecka za rok 2011, poté jste s družstvem Sokola Písek vybojovala v českém play off bronzovou medaili, následně jste byla v Pardubicích vyhlášena házenkářkou roku a nyní jste z Brazílie přivezla zlatou medaili z akademického mistrovství světa žen. Navíc jste byla vyhlášena nejlepší hráčkou turnaje. Jak hodnotíte tyto úspěchy?

Pro mě to byla přímo skvělá sezona a jsem ráda, že se to všechno takhle vydařilo. Každého ze zmiňovaných úspěchů si velmi cením. Prostě je to skvělé.

Na slavnostním Galavečeru české házené v Pardubicích jste převzala ocenění Házenkářka roku. O vašem vítězství v této anketě rozhodly novináři a zástupci házenkářských klubů, kteří vybírali hráčky z nominace stanovené příslušnými komisemi Českého svazu házené. Čekala jste něco takového?

Vůbec ne! A jsem velice ráda, že tito lidé pro mě hlasovali. Opravdu jsem nic takového nečekala už z toho pohledu, že většina klubů byla proti nám. Písek trénoval pouze třikrát týdně, zatímco jiné celky třeba i dvakrát denně. A i přesto jsme získali bronzové medaile.
Prostě jsme všem ukázali, že i s tímto počtem tréninků lze dosáhnout až na medaili. A dařilo se nám i v evropském poháru.

Jaký to byl pro vás pocit, když jste při vyhlášení stála na pódiu vedle jednoho z nejlepších házenkářů na světě, Filipa Jíchy?

Byl to skvělý pocit! To se člověku nepoštěstí každý den. Bylo to úžasné.

Čekala jste takové umístění?

Kdepak. Věděla jsem, že jsem mezi deseti nominovanými hráčkami. A když pak na tabuli v sále představovali jen ty nejlepší a já byla mezi nimi, bylo to pro mě velké překvapení. A když mě pak vyhlásili jako vítězku, tak to byl skvělý pocit.

Za tento úspěch musím poděkovat všem hráčkám píseckého týmu, ale i dalším lidem, bez nich bych nikdy na takový úspěch nedosáhla.

Jaké bylo akademické mistrovství světa v Brazílii?

Všechny hráčky byly velice rády, že se mohly do Brazílie podívat. Organizační stránka šampionátu nebyla moc dobrá. Když jsme přiletěli do jeho dějiště, nevěděli jsme, kolik týmů bude startovat, kde se budou zápasy hrát, kde budeme trénovat, takže v tomto směru byly ze strany pořadatelů nedostatky.

Tím jsme nemohli nic plánovat dopředu. A tak jsme čekali dva dny, jak to vlastně dopadne. V hale, kde jsme hráli, bylo všechno v pohodě. Dopoledne byly tréninky a odpoledne se hrály zápasy.  Byla tam dvě hřiště, na jednom hrály ženy, na druhém zase bojovali muži.

Hrály jste i proti jihoamerickým reprezentacím. Jakou házenou předváděly tyto celky?

Jihoamerická házená je docela jiná než evropská. Zpočátku jsme si na ni museli zvykat. Domácí házenkářky jsou hodně běhavé a hrají s hodně vysunutou obranou.

Nejhorší bylo, že když jsme je přehrávaly a vedly jsme o dost branek, tak se uchylovaly k nepříjemným faulům. Jsem ráda, že jsme to všechno ustály a žádná z nás se nezranila. Myslím si, že to bylo ze strany soupeřek zbytečné.

Jak jste si s další píseckou hráčkou Alenou Stellnerovou tento šampionát užily?

Užily jsme si ho až dost. Parta v týmu byla výborná.  Dosáhly jsme skvělého úspěchu, který před námi ještě nikdo nezískal. Vybojovaly jsme zlaté medaile, což je super výsledek. Budu na mistrovství ráda vzpomínat.

Střetly jste se i s Polkami a Rumunkami. Byl mezi vámi velký herní rozdíl?

V Brazílii byl téměř celý český národní tým kromě dvou hráček, což nelze říci o Rumunkách ani Polkách. V tom jsme měly velkou výhodu. Chtěly jsme se co nejlépe  sehrát, což se povedlo a po pěkných zápasech jsme obsadily první místo.

A jak jste oslavily zisk zlata?


Slavily jsme poslední dva dny šampionátu. Bydlely jsme v jednom hotelu, tak jsme se vždycky večer sešly u bazénu, pustily jsme si hudbu a slavilo se i s našimi trenéry.

Jaké panovaly v Brazílii teploty?

V Brazílii je nyní zimní období, ale i tak tam bylo teplo, kolem pětadvaceti stupňů. Zatímco my jsme chodily v tílkách a kraťasech,  Brazilky nosily kabáty a kozačky. To bylo docela vtipné.

Již v závěru minulé sezony se nahlas hovořilo o tom, že v Písku skončíte. Můžete říci, kde budete nyní hrát?

Jsem dohodnutá s francouzským celkem Mios Biganos, kde, pokud mi to Písek dovolí,  již v červenci zahájím  letní přípravu. Pokud ne, tak bych tam odešla až v září.

Budete v týmu, který v minulé sezoně skončil na šestém  místě v nejvyšší francouzské soutěži, jediná Češka?

Ano, budu tam jedinou českou hráčkou. Ale už asi šest let tam působí jedna slovenská házenkářka, se kterou již komunikuji, takže vzhledem k tomu, že neumím francouzsky, budou moje začátky v klubu o něco lehčí.

Jak budete vzpomínat na své působení v Písku?

Samozřejmě, že jenom v dobrém. Vždyť všechny úspěchy, kterých jsem dosud v házené dosáhla, byly za mého působení v píseckém klubu. A jsem velice ráda, že se nám podařilo na závěr mého působení v Písku vybojovat v interlize bronzové medaile.

A věřím, že družstvo na tento úspěch naváže i v příští sezoně. Je tam výborná parta hráček, která táhne za jeden provaz. A když se do týmu vrátí mladé holky, které v uplynulé sezoně pro zranění nehrály, měl by se písecký tým opět pohybovat v horní polovině tabulky. Budu všem na dálku držet palce.

Autor: František Bořánek

12.7.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 17 500 Kč

Odborní pracovníci v oblasti sociální práce PRACOVNÍK/ICE S DĚTMI PŘEDŠKOLNÍHO A ŠKOLNÍHO VĚKU. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Zaměstnání na dobu určitou 1 rok s možností prodloužení. Možný nižší úvazek., Místo výkonu práce: Purkratice nebo Svatoplukova, Náplň práce: práce s dětmi předškolního věku: příprava na vstup do školy, volnočasové aktivity; práce s, dětmi školního věku: doučování, volnočasové aktivity; děti pocházejí ze sociálně vyloučených rodin, Kurz pracovníka v sociálních službách výhodou., Nabízíme: 5 týdnů dovolené, stravenky, Průběh výběrového řízení: Zájemce o pracovní pozici zašle životopis na adresu pisek@nadeje.cz, nejpozději. Na základě posouzení životopisu budou vybraní uchazeči pozváni na ústní, pohovor, Informace podává: Hana Šefránková, e-mail: vednab.pisek@nadeje.cz. Pracoviště: Naděje - pracoviště purkratice, Ke Statku, č.p. 1, 397 01 Písek 1. Informace: Hana Šefránková, .

Gastronomie - Gastronomie Obsluha v zařízeních rychlého 12 200 Kč

Obsluha v zařízeních rychlého občerstvení OBSLUHA V RYCHLÉM OBČERSTVENÍ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: CIZ, Náplň práce: příprava jídla v rychlém občerstvení (kebab), Požadujeme: spolehlivost, komunikativnost, zdravotní způsobilost, Potravinářský průkaz podmínkou, Pracovní doba: 2 směny dle rozpisu Po - Čt 9:00 - 0:30 hod, Pá - So 9:00 - 4:30 hod., Ne 10:00 0:30 hod.. Pracoviště: Abu business s.r.o. - pracoviště, třída Národní svobody, č.p. 31, 397 01 Písek 1. Informace: Lenka Petrášková, .

Výroba - Výroba Montážní dělník 14 500 Kč

Montážní dělníci výrobků z kombinovaných materiálů OPERÁTOR/KA VÝROBY. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14500 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: CIZ, Náplň práce: montáž dílů, obsluha výrobních strojů (lisů), vizuální kontrola dílů., Požadavky: manuální zručnost, dobrý zdravotní stav, fyzická zdatnost, Nabízíme: 5 týdnů dovolené, stravenky, zajištěné ubytování., Vhodné i pro absolventy., První kontakt: pí. Markéta Soukupová tel. 606 774 081, email: marketa.soukupova@agenturatriangle.cz nebo osobně na pobočce agentury: Velké náměstí 27/19, Písek - (budova Komerční banky - 2. patro), Zájemci se mohou dostavit na výběrové řízení dne 18. 7. 2018 v 9:00 hod. na ÚP Písek, 5. patro, číslo dveří 601.. Pracoviště: Triangle recruitment cz s. r. o. - pracoviště písek, za pazdernou, Za Pazdernou, č.p. 1531, 397 01 Písek 1. Informace: Markéta Soukupová, +420 606 774 081.

Výroba - Výroba Montážní dělník 20 800 Kč

Montážní dělníci mechanických zařízení DĚLNÍK/ DĚLNICE. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20800 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Hlavní povinnosti, :- obsluha výrobních strojů dle pracovních instrukcí, - manipulace a ukládání vyrobených dílů a komponentů, - kontrola kvality hotových výrobků , - udržovat stroje, zařízení a pracoviště v čistotě, - neustálé dodržování stanovených norem BOZP., Požadujeme:, - schopnost pracovat jako člen týmu, , - manuální zručnost a fyzickou zdatnost, - práce vhodná pro muže i ženy, - schopnost posuzovat výrobní a kvalitativní parametry, , - praxi v automobilovém průmyslu, slévárenství, práce s kovem (hliník), montáž, práce s plasty - výhodou , , Nabízíme:, - smlouvu na dobu neurčitou, - zaměstnání na hlavní pracovní poměr (kmenový zaměstnanec), - platový růst, , Zájemci mohou poslat CV na e-mail: job@aisin.co.cz nebo přijít osobně na vrátnici společnosti, kde jsou k dispozici osobní dotazníky. Dotazník je možné vyplnit na místě, případně si jej vyplnit doma a přinést nebo odeslat na adresu společnosti poštou., Kontakt: Lenka Šafránková, tel.: 606 609 192, e-mail: job@aisin.co.cz. Pracoviště: Aisin europe manufacturing czech s.r.o., Čížovská, č.p. 456, 397 01 Písek 1. Informace: Lenka Šafránková, +420 606 609 192.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Setkání na vlastecké návsi.

Setkání na vlastecké návsi se vydařilo

Pouť u kostelíka svaté Rozálie.
8

Kostelík svaté Rozálie oživila pouť

Ples růží zakončil oblíbenou letní taneční školu

Písek - Plesová sezóna sice již dávno skončila, ale v pátek odpoledne se v místním kulturním domě opět tancovalo. Konal se zde Ples růží, který zakončil 5. ročník velice oblíbené prázdninové akce pro děti - Letní taneční školu. A na pověry, že pátek 13. přináší smůlu, nikdo z dvaatřiceti dívek ve věku 6 - 13 let nevěřil.

Přepravky od piva a limonád zlákaly neznámého zloděje

Protivín - Šestatřicet přepravek s prázdnými lahvemi od piva a limonád ukradl neznámý zloděj ze skladu protivínské firmy v noci ze čtvrtka 12. na pátek 13. července.

Zlato z XTERRA Czech si odváží Ruben Ruzafa a Helena Karásková

Prachatice - Po dvouleté pauze se do jihočeských Prachatic vrátil světový podnik terénního triatlonu XTERRA Czech v režii otce a syna Pilouškových. Cenné tituly vybojoval fenomenální Španěl Ruben Ruzafa a česká hvězda Helena Karásková.

OBRAZEM: Po Vajgaru se proháněli draci

Jindřichův Hradec - První ročník Vajgarské saně, závodu dračích lodí, se odehrál v sobotu na rybníce Vajgar.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT