Před domácím publikem porazili v pátek jihlavský tým BC Vysočina 100:67. „Z výsledku máme radost, ale z první půle jsme rozpačití,“ hodnotil zápas trenér píseckého celku Miroslav Janovský.

Ten byl k výkonu svého mužstva v prvních dvaceti minutách velice kritický. „První půle byla z naší strany strašidelná. Udělali jsme obrovské množství ztrát. Místo, abychom se snažili dostat do hry poctivostí, vymýšleli jsme různé v uvozovkách geniální věci, které nám nevycházely. Hloupě jsme bránili a chybělo nám nasazení,“ nebral si servítky kouč.

Přesto Písek po prvním poločase o sedm bodů vedl. „Soupeř nás naštěstí nepotrestal, protože hrál stejně špatně, a do kabin jsme tak šli po oboustranně mizerném výkonu s mírným náskokem my,“ vysvětluje trenér Janovský.

Ve druhém poločase už Sršni předváděli hru, na kterou jsou písečtí diváci zvyklí, a domácí tým dovedl zápas k pohodlnému vítězství.

Žádná velká bouřka prý ale o přestávce v písecké kabině nebyla. „Probrali jsme to celkem v klidu, určitě umím být i emotivnější,“ usmíval se po skončení zápasu trenér Janovský.

Navzdory ne zrovna povedenému výkonu totiž Sršni zvítězili v této sezoně rekordním rozdílem. O třicet tři bodů přejeli v základní části už jenom Vyšehrad.

Podle Janovského bude hrát v této fázi soutěže významnou roli domácí prostředí. „Není jednoduché v pátek po práci sednout do autobusu, několik hodin cestovat a pak hrát zápas. Vidět to bylo i na Jihlavě. My o tom ale také můžeme vyprávět, když cestujeme někam na Moravu,“ dokáže se vžít do situace hráčů trenér.

Potvrdil tím skutečnost, že v první lize jsou domácí celky výrazně úspěšnější. Platí to také o mužstvech Písku a Vysočiny, která ve svých halách dosahují lepších výsledků než na palubovkách soupeřů. „Je to dáno třeba i tím, že jeden z nejdůležitějších hráčů Vysočiny na venkovní zápasy nejezdí,“ říká Miroslav Janovský.

Ve skupině o 1. – 6. místo potvrdili své ambice basketbalisté Jindřichova Hradce, kteří v domácí hale u Vajgaru přehráli Olomouc o čtrnáct bodů, a jsou v čele tabulky o tři body před béčkem USK Praha.

Ostatní zápasy:
Skupina o 1. až 6. místo: Zlín – Litoměřice 81:59, J. Hradec – Olomouc 94:80, Prostějov – USK Praha B 79:101. Skupina o 7. – 12. místo: Plzeň – Pardubice 69:79, Ostrava – GBA Europe skončilo po uzávěrce.

Fakta z utkání:
Sršni Písek – BC Vysočina 100:67 (24:24, 47:40, 74:55)
Body: Šlechta 22, Mikolášek 15, Duda a Mach 11 – Bubák 21, Krajcigr 19, Burian, Knetl a Maňák 6
Střelba za 2b.: 44/32 – 46/19
Trojky: 31/10 – 16/3
Tr. hody: 13/6 – 26/20
Doskoky: 38 – 43
Ztráty: 20 – 26
Rozhodčí: Peterková a Bohata
Diváků: 91