Premiérový zápas začal pro písecké hráče skvěle, po čtyřech minutách se dostali do vedení 9:2. Strakonické dívky poté přidaly v obraně a v poločase vyrovnaly skóre na 14:14. Začátek druhého poločasu patřil opět Sršňům, kteří čtyřmi přesnými zásahy odskočili do vedení 22:14. Strakonické hráčky se snažily o zkorigování výsledku, ale Sršni si své první vítězství vzít nenechali.

Sršni Písek vs BK Strakonice 27:21

Body Sršňů: Padrtka 13, Klement 4, Myslivec 4, Kubeš 2, Miklas 2, Hoštička 1, Bodorík 1.

Úvod druhého duelu patřil strakonickým dívkám. Po třech minutách vedly 6:4 a Sršni neměli co nabídnout. V páté minutě první čtvrtiny došlo u píseckých kluků ke střídání. Všichni střídající hráči se dokázali prosadit a Sršni si vybudovali náskok. Druhá čtvrtina byla zcela v režii děvčat. Sršni se trápili a dokázali proměnit pouze dva trestné hody. V poločase hosté vedli o dva body 16:14. Ve třetím dějství převzali otěže zápasu chlapci. Před začátek poslední čtvrtiny vedli 28:16. V závěrečné osmiminutovce se však přestali koncentrovat a několika chybami v obraně dopustili, aby se soupeřky přiblížily na dostřel. Minutu před koncem utkání vedli Sršni pouze o bod 30:29. Koncovka slibovala drama a bylo jasné, že tým, který dokáže skórovat, si odnese dva body za vítězství. 30 vteřin před koncem dokázali Sršni zasadit poslední žihadlo a rozhodli tak o druhé výhře.

Sršni Písek vs BK Strakonice 32:29

Body Sršňů: Padrtka 8, Kotek 6, Hoštička 4, Kopunec 4, Klement 2, Kubeš 2, Miklas 2, Vlk 2, Lopata 2.

Komentář trenéra Martina Dudiho: „Jsem s naším předvedeným výkonem velice spokojen. Všichni hráči odvedli na hřišti maximum a bylo vidět, že chtějí vyhrát. Oba zápasy nám daly mnoho zkušeností a ukázaly nedostatky, na kterých je třeba se v tréninku zaměřit. Další utkání nás čekají již tuto sobotu a tentokrát před domácím publikem. Věřím, že dorazí hodně fanoušků a pomohou hráčům opět zvítězit."