Sobotní duel s nováčkem ze Slaného nezačal pro Sršně růžově. Naopak na palubovce se v první čtvrtině odehrávala tragikomedie, když v hlavních rolích byli hráči ve žlutočerných dresech. Třicet obdržených bodů a pouze jeden koš ze hry dal jasný ráz celému zápasu. Sršni museli od druhé čtvrtiny zbystřit a pomaloučku ukrajovat bodík po bodíku ze soupeřova náskoku. To se podařilo již ve 23. minutě, kdy srovnával trojkou Martin Štefanský. Po vyrovnané pětiminutovce Sršni zaveleli ke klíčovému náporu. Úsek mezi 28. a 33. minutou hosté ovládli 12:0 a převzali otěže zápasu a v již poklidné koncovce si dokráčeli pro dva body.

Další program 2. ligy
sobota 14. března:
Sršni Písek – SKB Rokycany (17h)
neděle 15. března:
Sršni Písek – Jiskra Domažlice (12h)

Nedělní dramatický zápas komentoval trenér Milan Matějka takto: „Soupeř byl z kategorie těžších. Kladenští se
k boji o záchranu posílili a bylo na nich vidět, že nic jiného než dva body neberou. Ovšem my jsme do zápasu nevstoupili vůbec špatně – po pěti minutách jsme vedli 14:7 a to nás asi ukolébalo. Následně vyhrálo Kladno trojminutovku 14:0, my poslední úsek první čtvrtiny vyhráli 8:0 a do další čtvrtiny jsme šli s výhodou jednoho bodu. Druhou čtvrtinu jsme prohráli o deset bodů, když jsme nemohli najít tu správnou sestavu.

Ještě ve 32. minutě jsme prohrávali 56:69
a s šancí na výhru to nevypadalo dobře. Proti byl Milan Špičák. Za posledních osm minut vsítil jedenáct bodů a byl klíčovým mužem při obratu. Srovnali jsme mušku, šestkrát prohodili míč obručí z tříbodového oblouku a na to Kladenští už nedokázali reagovat. Měli jsme ještě tři vteřiny před koncem zápasu dva trestné hody, ale druhou šestku jsme pouze nahodili a tím dali Kladenským pouze střelu přes celé hřiště. Sladké dva body byly doma, uvádí kouč píseckého týmu Milan Matějka.

Nyní mají Sršni volno. Základní část druhé ligy vyvrcholí 13. a 14. března. „Postup do play off nám zajistí pouze vítězství v obou zápasech.
O první místo můžeme hrát
v neděli v případě zaváhání Domažlic ve Strakonicích. Tato zajímavá zápletka přímo vyzývá diváky k návštěvě sportovní haly o posledním hracím víkendu základní části," burcuje Milan Matějka.

Béčko vyhrálo

V oblastním přeboru se rezerva Sršňů po dlouhé době opět radovala z vítězství, když v domácím prostředí porazila Kaplici. V nedělní odvetě
v Kaplici se Sršňům nedařilo. Po vyrovnané první polovině nestačili na domácí hlavně fyzicky, protože utkání absolvovali pouze se šesti hráči.

Cenná výhra kadetů v Novém Jičíně

Kadeti stále bojují o setrvání
v extralize. Důležité výhry dosáhli písečtí Sršni v záchranářském souboji v Novém Jičíně. Po prohrané úvodní čtvrtině dokázali ve druhé části utkání otočit a bezpečně si dokráčeli pro veledůležité dva body. Při porážkách Plzně se vzdálili od sestupového místa o čtyři body. V sobotu ještě ve 25. minutě drželi Sršni s favoritem remízový stav. Dopomáhala jim k tomu výborná střelba z dálky a velká bojovnost. Bohužel smůla na zranění se píseckého týmu zatím drží i nadále a tentokrát si našla kapitána Davida Urbana. Sršni tak měli ve hře pouze sedm hráčů, a tak jim museli dřív nebo později dojít síly. Stalo se tak na konci 3. čtvrtiny. Tuto část hosté prohráli 2:17 a bylo po zápase.

Trenér Miroslav Janovský komentoval nedělní zápas takto: „S posledním celkem tabulky jsme potřebovali nutně zvítězit. Zpočátku to tak však nevypadalo. Laxní a velmi často chybující Sršni nechali nadšeně bojující domácí chytit a rázem z toho byla jedenácti bodová ztráta. Pak jsme se konečně probrali a postupně šli do vedení – rozhodl konec prvního poločasu, kdy jsme si vypracovali v krátké době šestnácti bodový náskok. I druhá půle přinesla spíše naše trápení, ale důležitou výhru jsme pohlídali.

V Ostravě jsme odvedli výborný výkon do 25. minuty. Pak jsme bohužel výhru darovali soupeři až moc lehce.
Vyprodukovali jsme takové chyby, které jsem si myslel, že už bychom dělat neměli. Naštěstí vše dobře dopadlo a já jsem rád za důležitou výhru," řekl Miroslav Janovský.

Mladší žáci postupují

Mladší žáci zakončili extraligu na 3. místě a v play off nastoupí proti Orlům z Prostějova, kde hraje syn reprezentačního trenéra mláděže
P. Bálinta.

Trenér Jan Čech komentoval zápasy takto: „Na poslední zápasy extraligy jsme vyrazili na sever Čech. Sobotní utkání v Mělníku bylo nudné, protože soupeř měl snad celé družstvo na jarních prázdninách
a podle toho také vypadala úroveň utkání. V neděli jsme
v Litoměřicích byli spíše za otloukánka, ale i přes drtivou porážku jsem byl s výkonem spokojený. Celý víkend za nás dostávali obrovskou příležitost čtyři prckové ročníku 2003 a hlavně pro ně byl celý víkend velká zkušenost," uvedl Jan Čech.

Mladší minižáci prohráli

Béčko Sršňů se v kategorii U12 utkalo s Táborem. I když prohráli oba zápasy, trenér Martin Dudi byl s přístupem mladších hráčů spokojen: „V sobotu nás čekala prověrka v podobě dvou utkání s táborským výběrem. Hned od začátku bylo jasné, že nemůžeme vyhrát, ale naši borci nedali starším husitům nic zadarmo. Ze zápasu jsme si chtěli odnést zkušenosti a to se nám podařilo. Všichni hráči předvedli bojovný výkon a zaslouží si velikou pochvalu. S výkony všech hráčů jsem velice spokojený
a zvláštní pochvalu si zaslouší Peťa Bečka a Šimon Žák, kteří ukázali, že se umí takzvaně poprat. Děkuji hráčům za zpříjemněnou sobotu a těším se na další taková utkání," řekl Martin Dudi.

Výsledkový servis

Muži A:
BC Slaný – Sokol Sršni Písek 70:82 (30:12, 11:21, 12:24, 17:25), body: Vartecký 28(2), Špičák 22(1), Výkruta 10, Voldán a Štefanský 9(1), Hejda 6(1), BK Kladno – Sokol Sršni Písek 76:78 (21:22, 25:15, 16:16, 14:25), body: Špičák 17(2), Duda 15(3), Běle 10, Vartecký 9(2), Voldán 8, Výkruta a Štefanský(1) po 7, Hejda 5(1).

Muži B:
Sokol Sršni Písek B – Spartak Kaplice 61:56 (11:13, 15:16, 12:17, 23:10), body: Pešek L. 17(4), Hrneček 15, Čáp 14(2), Tóth 9, Horský, Stehlík a Lejčar po 2, Spartak Kaplice – Sokol Sršni Písek B 85:67 (18:21, 20:17, 25:15, 22:14), body: Tóth 18(1), Pešek L. 16(4), Čáp 15(2), Veselý 12, Stehlík 6.

Kadeti:
BCM Slezská Ostrava – Sokol Sršni Písek 97:73 (26:21, 22:20, 27:16, 22:16), body: Janda 23(5), Pták R. 20(1), Mikolášek 10, Hornát 8, Pavelka 6(2), Bartoš 4(1), Blažek 2, BC N. Jičín – Sokol Sršni Písek 82:97 (32:25, 10:33, 19:16, 21:23), body: Janda 29(5), Hornát 19(1), Pták R. 17, Bartoš 15(1), Mikolášek 7, Blažek 6, Pavelka 4.

Mladší žáci:
BK Mělník – Sršni Sokol Písek 62:79 (16:26, 15:14, 12:24, 19:15), body: Pták G. 22, Kračman 16, Mach 13(1), Koc 11, Hladík 7, Voith K. 2, Slavoj BK Litoměřice – Sršni Sokol Písek 127:53 (38:14, 23:16, 33:7, 33:16), body: Hladík 11, Koc10, Zelenka 7, Mach a Ondo po 6, Voith J., Pták G. a Arnican po 4, Voith K. 2, Kračman 1.

Mladší minižáci:
Sršni Sokol Písek B – BK Tábor 20:65 (3:16, 6:14, 6:15, 5:20), body: Žák 6, Průcha a Svoboda M. po 4, Polánek T. a Vovesný po 2, Maleček a Stuchlík po 1, Sršni Sokol Písek B – BK Tábor 31:72 (7:15, 8:11, 4:20, 12:26), body: Vovesný 9, Maleček 7, Stuchlík 5, Průcha, Marek, Polánek A., Čihák a Svoboda M. po 2.

Autor: Dalibor Pešek