V sobotu se bude hrát nezvykle už ve 13 hodin. Proč došlo ke změně termínu vysvětluje trenér Sršňů z Písku Milan Matějka. „Máme v kádru Petra Šlechtu, který večer hostuje v Jindřichově Hradci v Mattoni NBL, tak aby stihl odehrát utkání i za nás."

O síle soupeřů hovoří trenér píseckých basketbalistů s respektem. „Když shrnu oba soupeře dohromady, tak to bude spíš těžší dvojička. Ani jeden není ze spodku tabulky. Kladno je v prostředku, Košíře mají jen o jedno vítězství méně než my, takže je to určitě jeden z nejtěžších domácích víkendů," říká.

Přesto poslední výsledky i sportovní forma, do které se Sršni v posledních utkáních dostali, velí v sobotu i v neděli hrát na vítězství. „My musíme dvakrát vyhrát. Chceme se dotáhnout na Domažlice a po víkendu být na prvním místě," vytyčuje náročný cíl pro své svěřence Milan Matějka.

To, aby se písečtí basketbalisté dostali do čela druhé ligy, ale nezáleží jen na nich. Zakolísat musí jejich soupeř z Domažlic, ale ten má snažší soupeře – Rokycany a Beroun. „Mají lehčí soupeře, ale my věříme, že jim body někdo sebere," doufá Matějka.

Písecký kádr bude kompletní po oba dny, z Plzně přijede i další opora Kamil Říha. „Budeme mít k dispozici všechny hráče a půjdeme si pro čtyři body," burcuje před důležitými zápasy Milan Matějka.

A zbraně, kterými chtějí dvou vítězství docílit, by měly být jasné. „Chceme hrát svou hru, to znamená hodně běhat, to týmům ve druhé lize nevyhovuje. Využijeme našich největších předností," říká kouč.

Utkání s Kladnem začíná v sobotu ve 13 hodin, start nedělního utkání s Košířemi je ve 12.30 hodin.