ATLETIKA
Na halovém mistrovství České republiky v Ostravě Vítkovicích startovala i bývalá milevská atletka Karolina Černá soutěžící nyní za PSK Olymp Praha. Ve své parádní disciplíně trojskoku se umístila na čtvrtém místě, pouhé dva centimetry od bronzové medaile. „Konečné umístění odpovídá mému letošnímu pořadí v trojskokanských tabulkách, ale s výkonem moc spokojená nejsem. První pokus jsem přešlápla, finále mi nezajistil ani druhý skok, a tak jsem se musela zachraňovat třetím pokusem za 12.05 m. Ve finálové sérii už jsem se zlepšit nedokázala, takže na mě zbyla bramborová medaile. Že jsem nezískala bronz mě trošku mrzí, ale aspoň mám motivaci na letní sezonu,“ řekla Černá.

Mladí atleti z TJ Sokol Milevsko startovali minulý víkend na halovém krajském přeboru mladšího žactva a přípravek v atletických vícebojích. Na pražském Strahově si nejlépe vedl Šimon Kořánek, který získal celkem 1472 bodů a mezi třiceti závodníky obsadil krásné deváté místo. V kategorii mladších žákyň skončila Eliška Slivková na 40. místě a další milevská atletka Viktorie Míková obsadila ve stejné kategorii 46. místo. V soutěži družstev se z jedenácti zúčastněných umístili mladší žáci Milevska na devátém místě. Stejně si vedly i milevské mladší žákyně, které byly rovněž deváté.

BASKETBAL
V 19. kole druhé ligy mužů porazili hráči Sokola Písek B v domácím prostředí Domažlice 100:77. V neděli se jim dařilo i proti týmu BK Klatovy, který zdolali 102:95.

V 17. kole extraligy kadetů uspěli basketbalisté Sokola Písek, když Kondory Liberec porazili doma o dvacet devět bodů 99:70. Kadeti zvládli i nedělní duel s Litoměřicemi, které přehráli 100:67.

HÁZENÁ
V první lize dorostenek se Písečankám nedařilo. Zlínu podlehly 21:28.

Ve druhé lize žen včera odpoledne B – tým Písku vyhrál nad Chebem 33:23.