Nejen závěrečné interligové měření sil roku 2015, ale také střetnutí, které by mělo ukázat, jak na tom Sokolky jsou, jak se mění jejich herní projev a jak pokročily s nácvikem signálů a kombinací od úvodu sezony, alespoň tak se již před časem o zítřejším důležitém klání vyjádřil domácí trenér Ondřej Václavek.

Dvakrát vyhrály

Písecké házenkářky se aktuálně mohou chlubit až nezvykle pozitivní bilancí. Z posledních třech odehraných zápasů si připsaly dvě výhry a jedinou porážku na Slavii. Porazily sice „pouze" poslední bratislavský ŠKP a druholigovou Astru Praha v poháru, přesto může být okusení vítězného pocitu povzbuzující.

Favorit zápasu

HK Slovan Duslo Šaľa nebude jednoduchý soupeř. Kádr loňského bronzového celku slovenské části soutěže koncem října opustily ostřílené hráčky s reprezentačními zkušenostmi Andrea Kertészová a Dominika Kodajová, ani tak se aktuálně sedmý tým tabulky nálepky „favorit" jen tak nezbaví.

V táboře soupeře mohou být s posledními výsledky spokojeni. Šaľa si dokázala poradit 
s Prešovem, Plzní a v rámci jedenáctého kola obraly Slovenky o jeden interligový bod silnou třetí Porubu. Navázat na bodovou šňůru budou chtít také na jihu Čech.

Rozložení sil

Písecké družstvo střelecky táhnou dorostenky Sára Kovářová (70 branek) s Magdalenou Svobodovou (35 branek), k nimž se přidává jedna z nejzkušenějších hráček v týmu od Otavy Nikola Kozáková (37 branek). Šaľanky se mohou pochlubit větší střeleckou vyrovnaností a rozložeností zátěže na více hráček. Stejně jako Sokolky mají tři hlavní útočné zbraně Evu Veselkovou (52 branek), Lívii Klučkovou (40 branek) a Katarínu Pócsíkovou (34 branek), ale ještě další čtyři hráčky slovenského klubu se pohybují kolem dvaceti přesných zásahů.

Srovnání s Plzní

Sokolky se od samého začátku sezony perou s plzeňskými sokyněmi o lepší výchozí pozici pro boje po skončení základní části interligy. Oba celky změřily své síly symbolicky hned v prvním kole. Výsledek snad ani nemohl být jiný než remízový. Od této doby dělí písecké a plzeňské házenkářky pouze skóre, neboť obě družstva porazila Bratislavu, jinak prohrávají.

Západočešky odehrály duel se Šaľou před měsícem. V první půli drželi krok, pouhých šest branek po přestávce však stačit nemohlo, Plzeň se Slovenkami prohrála 18:27.

12. kolo – Interliga ženy, Sokol Písek – HK Slovan Duslo Šaľa (Sobota 5. prosince od 15 hodin)

Po interlize přijde na řadu ještě pohárové střetnutí. Soupeřem Sokolek bude v rámci čtvrtého kola Českého poháru družstvo Černých Andělů z Mostu. 

4. kolo (čtvrtfinále) - Český pohár ženy, Sokol Písek - DHK Baník Most (Středa 9. prosince od 18.30 hodin)