Stejně jako v minulé sezoně, také letos bylo čtvrtfinálové kolo Českého poháru pro písecké Sokolky posledním. V domácím souboji nestačily na obhájkyně vítězství z Mostu. Černí andělé vstoupili do pohárového zápasu s přehledem a od úvodu potvrzovali roli velkého favorita. Sokolky zdecimované mnoha zraněními již přemýšlely spíše o zasloužených chvílích volna, výsledkem dne otevřených dveří písecké obrany bylo třiadvacet obdržených branek během první poloviny hry.

Po přestávce se poslepovaný domácí tým, kterému hojně vypomáhají dorostenky, zvedl a patnáct minut držel 
s mosteckým celkem krok. 
V útoku se objevila lehkost 
a písecké hráčky předvedly divákům několik pohledných kombinací zakončených přesným zásahem branky soupeřek. Ve hře Sokolek jsou pozorovatelné okamžiky, které kdyby se dokázaly propojit, mohli bychom se na jaře dočkat bohatší bodové úrody. Bude však potřeba doléčit zranění. Závěr čtvrtfinále Českého poháru patřil opět Severočeškám. V posledních patnácti minutách si s chutí zastřílely a pohlídaly si postup do semifinálové fáze.

Dobrý útok

Bezprostředně po utkání se o své dojmy podělil trenér domácího celku Ondřej Václavek: „Jsem spokojený. Možná to tak výsledkově nevypadá, ale vzhledem k aktuálnímu počtu zdravých hráček a k tomu, co jsme mohli nabídnout, tak určitě spokojenost. Když to srovnám s prvním zápasem 
s Mostem, tak jsme sice dostali více branek, hráčky Mostu střílely z volné ruky a nám nefungovala obrana, ale to je tím, že obranu kvůli velkému množství zraněných momentálně příliš trénovat nemůžeme. S útokem jsem naopak spokojený. Kdybychom proměnili všechny sedmičky, dostali bychom se na 25 branek. Oproti prvnímu vzájemnému duelu vidím z naší strany velký pokrok."

Početná marodka

Sestava, která nastoupila 
k úvodnímu zápasu interligy, se se soupiskou na pohárové klání s Mostem příliš srovnávat nedá. Na seznam zraněných hráček přibývalo jedno jméno za druhým a svou příležitost ukázat se v nejvyšší ženské házenkářské soutěži dostalo mnoho píseckých dorostenek. Nevedly si vůbec špatně, přesto je jasné, že důležitým faktorem pro jaro bude právě zdravotní stav zkušenějších členek kádru – kvůli souhře, tréninkům i rozložení zápasové zátěže.

„Věřím, že se do začátku ledna příštího roku dáme zdravotně dohromady, abychom mohli trénovat v sestavě, v jaké jsme sezonu začínali, protože pak budeme silnější a budeme schopní dávat ještě více branek. Myslím si, že na jaře bychom reálně nějaké body mohli udělat. Uvidíme, zda zvládneme nahuštěný program soutěže. Ubude nám jeden trénink kvůli tomu, že se bude hrát i ve středu, ale všichni jsou na tom stejně, všichni budou mít stejné podmínky. Musíme se přizpůsobit. Doufám, že to hráčky vydrží," potvrzuje Ondřej Václavek potřebu zdravých hráček.

Příprava

Pro Sokolky byl pohár na delší dobu posledním soutěžním zápasem. Interliga má krátce po novém roce na programu ještě zápasy třináctého kola, ale Jihočešky budou lichým týmem, který se bojů nezúčastní. Písecké hráčky tak mohou lépe regenerovat, více si odpočinout a v klidu se začít připravovat na druhou polovinu soutěže.

„2. – 3. prosince začínáme první část přípravy soustředěním v Praze. Možná bychom měli trénovat i přes svátky, ale hráčky jsou natolik unavené 
a máme tolik zranění, že potřebujeme pauzu. Ty hráčky, které budou v pořádku, budou chodit trénovat individuálně – například do posilovny, aby trochu zesílily, protože i tady nás tlačí bota. Poté opět navážeme na obvyklé tréninkové řády. Před startem interligy sehrajeme jedno přípravné utkání v Praze a pak už nás čeká možná nejzásadnější duel celého roku v Plzni," přibližuje plán přípravy odhodlaný písecký trenér.

Začnou zápasem roku

Letošní ročník interligy odstartoval souboj s Plzní. Házenkářky ze západu Čech jsou Sokolkám největším soupeřem v boji o výchozí pozici před nadstavbovou částí. Oba týmy si střetnutí zopakují na startu druhé poloviny soutěže 23. ledna. Půjde o velmi důležitý duel, možná o zápas roku, ale Jihočešky budou chtít získávat body také s ostatními soupeři a potvrdit tak přesvědčení trenéra Ondřeje Václavka.