V pátek vstoupily interligové házenkářky Písku do osmifinále letošního ročníku evropského poháru – Challenge Cupu. Jak hráčky, tak funkcionáři píseckého klubu, ale diváci se marně těšili na atraktivního soupeře ze zahraničí, nepříznivý osud tomu ale chtěl, že listopadový los ve Vídni nasměroval proti sobě dva české zástupce v poháru. A tak na jih Čech přijel současný lídr interligy, Baník Most.

Hned v první minutě zápasu vstřelila Vítková vedoucí branku soupeře, na kterou odpověděla domácí Malá – 1:1.  Martinková pak vstřelila druhý gól severočeského týmu, ale Vyhnalová srovnala ze sedmičky na 2:2.

Poté ještě domácí střelkyně korigovala vedení hostí na 4:6 a 5:7, v 15. min. snižovala Malá na 6:8 a za dvěminuty si vzal trenér Baníku Poloz oddechový čas.

Ve 20. min. snížila Vyhnalová vedení hostí na 8:10 a poté Součková přesným zásahem dala gól na 9:11.  A vzápětí  brankářku hostí Müllnerovou vystřídala Bezpalcová. V závěru poločasu se domácí hráčky dopustily několika školáckých chyb, které soupeř potrestal brankami, takže o přestávce svítil na tabuli stav 15:9 pro Most.

Hned v úvodu druhé poloviny zápasu dali znovu o sobě vědět fanoušci Baníku hlasitým bubnováním a slušným povzbuzováním, zatímco domácí, mnohem menší „kotel", se objevil v hledišti až v průběhu zápasu a byl poněkud zakřiknutý.

Po celou dobu si hráčky Mostu udržovaly čtyř až pětibrankový náskok. Ve 43. minutě, již za stavu 16:22, vytřídala Stojarovou v domácí brance Brožová, ale ani ta nezastavila lavinu střel po neustálých nájezdech soupeře, který byl, až na několik výjimek, při svých útocích prakticky vždy úspěšný.

Deset minut před koncem zápasu vedl Most  25:17 a na domácích hráčkách se začala projevovat únava ze středečního náročného zápasu interligy s Partizánským. Obrana začala mít velká okénka, a protože byl soupeř i nadále při střelecké chuti, skóre neustále narůstalo.

Poslední gól zápasu vstřelila hostující Martina Vysloužilová, takže Most vyhrál v Písku 34:20 a udělal tak první důležitý krok k postupu do čtvrtfinále pohárové soutěže.

Trenér píseckého týmu Jan Slavík k zápasu uvedl:

„Most vyhrál zcela zaslouženě. Drželi jsme s ním krok až do pětadvacáté minuty prvního poločasu, ale pak jsme vlastními chybami dopustili, aby nám soupeř odskočil na poločasový rozdíl šesti branek.  Rozhodla obrovská zkušenost hostů, kteří mají na každém postu velkou osobnost. A bylo to znát. Druhý poločas se už hrál zcela v režii Baníku, který si vytvořil pro odvetu rozhodující náskok."

Napomínání 1:4, vyloučení 3:4, sedmimetrové hody 2/2:0/0, rozhodčí Scevola a Alperan (oba Itálie), 250 diváků.

Sestava a branky Písku: Stojarová, Brožová – Vyhnalová 8/2, Malá 4, Součková 4, Keslerová 1, Lidová 1, Kutlvašrová 1, Kalčíková 1, Borovská, Dvořáková, Vrabcová, Boorová, Michková, Veselá, Jandečková.

Branky Mostu: Martinková 9,  Weisenbilderová 8,  Vítková 7, M. Vysloužilová 4, Ručková 3, Schererová 2, Benušková 1.

Neděle - odvetný zápas:

DHK Baník Most - Sokol Písek 29:15 (14:7)

Vyloučení 2:2, sedmimetrové hody 0/0:4/3, rozhodčí Scevola a Alperan (oba Itálie), 750 diváků. Nejvíce branek Mostu: Martinková 8, Růčková 4, Vaňková 4, u Písku: Vyhnalová 6/3, Borovská 4, Vrabcová 3.