Sokolky mají ze pěti odehraných zápasů na kontě jeden bod za remízu s Plzní. Moravanky nováčka soutěže dokázaly porazit 34:22 a po třech zápasech mají tři body.

V posledních utkáních s favorizovanými Mostem a Michalovcemi však trenér Ondřej Václavek našel pozitiva. „Proti Michalovcům nám už fungovala obrana i střelba po našich kombinacích," poukazuje. Pro získání vítězství je však podle něj potřeba zvýšit procento úspěšnosti střelby. „Pokud se z posledních pětačtyřiceti procent dostaneme alespoň na pětapadesát, tak 
o výsledek nemám strach," říká Ondřej Václavek.

Brankářky podržely

V bitvách s giganty se v dobrém světle předvedly gólmanky Lucie Preslová a Petra Chalušová. „Proti silnějším soupeřům více než obvykle čelily kvalitním útokům. Rozchytaly se parádně a nyní potřebujeme, aby nás podržely i ve Veselí nad Moravou," říká kouč.

Trenér Sokolek si dříve postěžoval na připravenost Petry Chalušové. „Proti Michalovcům ale jasně ukázala, že si své šance zaslouží," řekl.
Vedení Písečanek se na spolupráci domluvilo s další brankářkou Eliškou Brožovou, ale tu zatím sužují zdravotní problémy. „Zatím se nemohla zapojit ani do tréninku," konstatuje trenér.

Páteční duel Písku ve Veselí nad Moravou začíná v 18 hodin.