Do branky Švantláku se tentokrát postavil mladíček Kukrál a v průběhu utkání dokazoval, že Písek má letos kvalitní gólmanskou dvojici.
První výraznější moment zápasu přišel na začátku 4. minuty: hostující Kubeš vyhrál vhazování v útočném pásmu pro Hronka, který vyslal střelu na Filipovu branku a ta nikým netečována skončila za zády gólmana Olympu – 0:1.

Půl minuty na to zahrávali domácí první přesilovou hru v utkání a zásluhou Janna se jim podařilo srovnat skóre – 1:1. Hra byla v průběhu první třetiny vyrovnaná. Domácí předváděli aktivní hru po celém hřišti a hosty do výraznějších šancí nepouštěli.

V prostřední části byla hra rozkouskována častými vyloučeními. Ani jednomu týmu se ale nedařilo nabídnutou výhodu využít, oba brankáři spolehlivě drželi své týmy. Až na konci druhé třetiny se začalo skóre utkání měnit. Na začátku 28. min. šli domácí zásluhou Škardy do vedení – 2:1.

O pár vteřin později byl navíc vyloučen písecký gólman Kukrál, za kterého musel jít trest odsedět jeden z jeho spoluhráčů. A s hosty to nevypadalo dobře. Ti ale mají ve svých řadách rychlonohého a bojovného Habarta.

Tomu se povedlo uzmout domácím míček a vyrazit do brejku před domácí branku, kam ho následoval i Hronek. Habart mu předložil výstavní přihrávku a zkušený písecký obránce střelou z voleje nedal hradeckému gólmanovi šanci – 2:2.

O minutu později se povedl Švantláku dokonalý obrat. Byl to znovu Habart, který vyrazil do útoku, přenechal míček Kozákovi a ten svojí typickou dělovkou, kterou schoval za domácího  obránce, poslal svůj tým do vedení – 2:3.

V poslední patnáctiminutovce se domácí snažili opět srovnat gólový účet zápasu, ale Kukrál byl vždy připraven a nepovolil hradeckým hráčům a divákům další gólovou radost. Písečtí naopak mohli navýšit své vedení. Davidu Gábovi se ale v tomto zápase střelecky nedařilo, a i nejlepší hráč Švantláku Habart nedokázal zakončit své akce za záda brankáře Filipa.

Dvě minuty před koncem utkání si domácí vzali oddechový čas a zkusili hru v šesti mužích v poli. Byl to ale znovu Habart, který si vzal míček na svoji hokejku, prokličkoval se  mezi hráči Olympu a efektně v pádu uzavřel skóre vydařeného utkání – 2:4.

Branky a nahrávky: 6. Jann (Vácha), 28. Škarda – 4. Hronek (Kubeš), 29. Hronek (Habart), 30. Kozák (Habart, T. Bárta), 45. Habart. Střely: 30:23. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváků: 30. Sestava HC ŠD Písek: Kukrál – Hronek, T. Bárta, Marek, Suchý, Pelc – D. Gába, Kozák, Habart – Mergl, Kubeš, Klouda – Vaníček, O. Bárta.

Písecký trenér Marek Kabele po utkání řekl:

„Přijeli jsme si pro tři body a všechny si je také odvážíme, ale vítězství se nerodilo vůbec lehce. Jindřichův Hradec je v domácím prostředí nevyzpytatelný a dost nás potrápil. Nedařila se nám rozehrávka a naše koncovka v posledních zápasech také není žádná sláva. Máme hodně co zlepšovat."

Tento víkend mají písečtí hráči volno. Poslední soutěžní utkání letošního roku pak sehraje tým Švantláku v sobotu 8. prosince v Českých Budějovicích, kde je na hřišti Vltavy  přivítají od 10 hodin hráči místního Starsu.

VÁCLAV PELC