Tábor – Přípravy na cyklokrosařský svátek vrcholí. Dolaďují se poslední detaily a v neděli vše v jihočeském Táboře vypukne naplno. V 10 hodin vyjedou na trať junioři a první díl Světového poháru vyvrcholí závodem v kategorii Elite. Tento nejvíce sledovaný závod začíná v 15 hodin.
Trať doznala drobných změn. Je o něco kratší, ale zato přibyly tři zatáčky. Vyzkoušel si ji také náš nejúspěšnější reprezentant na posledním mistrovství světa Radomír Šimůnek mladší, který zde pod dohledem svého trenéra Viktora Zapletala trénoval. Samotný reprezentant si trať pochvaluje: „Je připravena jako vždy ve vysokém standardu, změny na trati vítám a jsou pro mne příjemným překvapením. Myslím si, že to zatraktivní závod a pomůže mně a potažmo českým reprezentantům. Na zdejší trati moc rád jezdím a v podstatě jsem zde odstartoval svoji sportovní kariéru. Získal jsem tu  stříbro na mistrovství světa 2001 v kategorii juniorů, takže na Tábor mám jen ty nejlepší vzpomínky. Chci pozvat všechny fanoušky cyklokrosu, přij'ďte nás podpořit!"
Vstupné pro fanoušky je zdarma a reprezentanti uvítají, když jim na první závod Světového poháru přijdou zafandit.
Atmosféru vrcholících příprav si užívá i Viktor Zapletal. „Je velmi inspirující, když stojím na cílové rovince a měřím Radkovi časy a vidím okolo sebe čilý stavební ruch při stavbě tribuny, schodů a VIP stanu. Je vidět, že v Táboře jsou zkušení organizátoři, kteří vědí co, kdy a jak zorganizovat. Již se těším na neděli, na tu fascinující cyklokrosovou atmosféru," říká trenér Radomíra Šimůnka.
Na startu prvního závodu světového poháru v cyklokrosu, který se jede o víkendu v Táboře, se objeví v reprezentačních dresech i duo bikerů z juniorského týmu České spořitelny Specialized Jan Vastl a Filip Kubín.
V průběžném pořadí českého poháru v cyklokrosu patří Janu Vastlovi čtvrté místo a Filip Kubín je na šesté pozici. V týmové soutěži jsou pak na místě čtvrtém. V každém závodě juniorů, ve kterém letos startoval se dokázal Jan Vastl prosadit na stupně vítězů a jeden ze závodů dokonce vyhrál.
Oba závodníci budou startovat i v dalším dílu Světového poháru, který se uskuteční o týden později v Plzni. Jsou též v širší nominaci pro mistrovství Evropy a světa.