Postoupit chtějí

Sršni o postup do druhé nejvyšší soutěže stojí. Zájem potvrzuje i kouč Milan Matějka. „Kdybychom jej neměli, tak bychom baráž nehráli," shrne lakonicky Milan Matějka.

Kromě Písku a Havířova 
o postupu touží další druholigový tým pražské Košíře. Naopak Vyšehrad jde do baráže 
s cílem první ligu udržet.

Spravedlivý boj

Milan Matějka hrací systém baráže považuje za spravedlivý. „Šest zápasů je akorát. Každý se utká s každým a dva nejlepší se mají možnost ukázat," říká kouč Sršňů.

Jak se hraje?Baráže se zúčastní čtyři týmy. Utkají se každý s každým. Právo účasti v první lize si vybojují dva nebo tři týmy. Podle systému první ligy pro příští sezonu, který bude teprve upřesněn.

Postoupit by však nakonec mohly tři týmy. Podle toho, jaký hrací systém první liga zvolí pro další sezonu. „My musíme počítat s tím, že postupují dva," nechce Milan Matějka spoléhat na žádné spekulace.

Měli měsíc pauzu

Písečtí poslední mistrovské utkání odehráli v play off 
s Benešovem před měsícem. „Snažili jsme se trénovat, co to šlo. Sil máme dost. Navíc máme mladý mančaft, což by mohlo být právě naše plus," přemítá Milan Matějka.

Cesta v den zápasu

Do Havířova je to pořádná štreka. Sršni si ale z cesty žádné štráchy nedělají. „Dáme si oběd a vyrazíme," přibližuje Milan Matějka.
V neděli Havířov na oplátku zamíří k Otavě. První domácí utkání Sršňů v baráži začne 
v hale Sokola ve 14 hodin.

Tak Sršni, vzhůru do posledních šesti bitev sezony.

Program baráže

sobota: Havířov – Sršni (17.30h)
neděle: Sršni – Havířov (14h)
23. května: Vyšehrad – Sršni
24. května: Košíře – Sršni
30. května: Sršni – Vyšehrad (19h)
31. května: Sršni – Košíře (11h)