Sní o úplně jiném průběhu sezony. „Rádi bychom soutěž udrželi a pokusili se postoupit do play off," uvádí.

Petr ŠlechtaPost: křídlo
Rok narození: 1995
Výška: 192 cm
Váha: 70 kg

Sršňi svého soupeře v prvním kole dobře znali. S Košířemi se utkali v loňské i předloňské sezoně v baráži o první ligu. „Díky tomu jsme věděli, co od nich čekat, a to nám pomohlo," myslí si Petr Šlechta.

Podle něj se Písečtí mohli spolehnout na rychlé protiútoky. „V tom je naše síla. Když jsme hráli rychle, bylo to určitě lepší, než když naše útoky byly statické," poukazuje.

Petr Šlechta si společně se spoluhráči na Košíře věřil. „Podle soupisek jsou v první lize řekněme takové top týmy a pak pro nás hratelní soupeři. Košíře patří k té druhé skupině, a navíc jsme je právě ještě dobře znali," vysvětluje.

Konec mezi profíky

Písku dříve pouze vypomáhal. K Otavě jezdil hrát vedle působení v Jindřichově Hradci, který patří do nejvyšší basketbalové soutěže. Nyní už je ale pro něj Písek na prvním místě. Profi basketbal dobrovolně opustil.

Impulsem k tomuto rozhodnutí se mu stala nabídka zaměstání mimo sportovní odvětví. „Vystudoval jsem lesnickou školu v Písku a naskytla se mi možnost pracovat v Českých Budějovicích 
v oboru hospodářské úpravy lesa," přibližuje Petr Šlechta, který v rozšiřování vzdělání dále pokračuje na vyšší odborné škole lesnické v Písku.

Skromný chlapík se právě vedle „civilní" profese a studia hodlá basketbalem už jen ryze bavit. Pojmem bavit rozhodně ale nemá na mysli brát ho na lehkou váhu.

Z Petra Šlechty je cítit, že jako patriotovi mu nesmírně záleží na tom, aby si Sršni Písek v první lize vybudovali stabilní pozici a stali se jejím stálým členem. Sám k tomu chce co nejvíce přispět.