Od samotného úvodu hru Písku dirigovala Iveta Korešová, která se před sezonou na jih Čech vrátila. Branky zapisovala také Alena Stellnerová a Plzeň dokonce v jednu chvíli prohrála až o sedm gólů. Nicméně postupem času zlepšila defenzivu, což se projevilo ve stažení náskoku domácích.

Západočešky se dotáhly na dvougólový rozdíl a v poločase byly nakonec jen o tři branky pozadu.

Drama se ale nakonec nekonalo, druhé dějství se totiž proměnilo v jasnou záležitost Jihočešek.

Plzeň totiž dokázala za dvacet minut po přestávce vstřelit jen pět branek, ve zbylém čase už se utkání prakticky jen dohrávalo a oba týmy často chodily do otevřené obrany.

Písek tak po výhře o deset branek zažil úspěšnou premiéru pod novým trenérem Janem Pavlovským a také s Ivetou Korešovou.

Právě tu čeká už ve středu pořádně peprný duel, Sokol totiž čeká ve 2. kole domácí souboj s Mostem, kde česká reprezentantka v minulé sezoně působila.

Sokol Písek – DHC Plzeň 32:22 (15:12)
Branky: Korešová 9, Stellnerová 9, B. Velková 4, Svobodová 4, Chlupová 4, Bicanová 1, Kordíková 1 – V. Galušková 9, Schreibmeierová 6, L. Galušková 2, Formanová 1, Franzová 1, Panošková 1, Tomanová 1, Melicharová 1. Rozhodčí: Moravec, Tůma. Sedmimetrové hody: 5/5:4/3. Vyloučení: 3:4. Diváci: 300.
Další výsledky 1. kola:
Dunajská Streda – Olomouc 28:26 (13:11), Kynžvart – Šaľa 24:26 (8:17), Slavia Praha – Michalovce 32:27 (14:15), Most – Zlín 36:28 (21:10).