Prachatičtí judisté mají za sebou výbornou sezonu, kterou korunovali v domácím prostředí ziskem třetího místa. K němu dali základ již v průběhu celého roku.

V prvním turnaji první ligy prachatičtí judisté získali velmi dobrých osm bodů z pěti zápasů. Ve druhém turnaji jim tak stačily tři k tomu, aby se probojovali do finálové čtyřky. Z prvního místa skupiny A s nimi šli dál judisté béčka Judoclubu Liberec. Skupinu B pak vyhrál SKP Judo Jičín, který šel do postupové skupiny spolu s béčkem Judoklubu Olomouc.

Finálový turnaj hostila prachatická sportovní hala a Tatran na domácím tatami vybojoval třetí místo.

Zdroj: Deník/Vladimír Klíma

V úvodním duelu Prachatičtí porazili 4:2 Judoklub Olomouc B. O body domácích se postarali na tatami Filip Sedláček, David Strouhal a Petr Lácha. Čtvrtý bod získal bez boje Václav Puš. Hned nato nastoupili Prachatičtí proti Judoclubu Liberec B. Duel skončil nerozhodně 3:3. Prachatičtí bodovali dvakrát bez boje (Nevšímal a Koritenský), na tatami vybojoval bod David Strouhal. V posledním vystoupení se Prachatičtí utkali s SKP Judo Jičín. I zde skončilo utkání 3:3. Bez boje zvítězil Filip Sedláček, na tatami pak brali po bodu David Strouhal a Václav Puš.

Prvoligovou soutěž pro rok 2022 tak vyhrál Judoclub Liberec B před SK Judo Jičín. Bronzové medaile pak brali judisté Tatranu Prachatice.