Český mistr se rozloučil s Champions League prohrou ve Francii. Zápas skončil stejným výsledkem jako první vzájemný duel.

Jihostroj ale sehrál s domácím týmem vyrovnaný souboj. Neustále se držel ve skóre na dostřel, ve druhé polovině prvního a čtvrtého setu ale kvůli manším výpadkům sady ztratil.

Ve druhé setu měli budějovičtí blízko ke srovnání na 1:1, ale lepší obrana Francouzů rozhodla. V následujícím dějství jí však hosté z Čech dokázali prolomit a po dramatické koncovce slavili úspěch v podobě zisku setu.

Jenže pak už nad sítí kralovali bojovnější a nadšeně hrající domácí. "Mrzí nás, že jsme se nedokázali s Ligou mistrů rozloučit vítězstvím, ale připravili jsme se o něj trochu sami. Rozhodčí nám odepřeli několik důležitých rozeher, které měly být připsány nám. Ale rozhodla lepší obrana Poitiers, která pro nás byla chvílemi nepřekonatelná," sdělil po utkání univerzál Jihostroje České Budějovice Radek Motys.

Tým trenéra Jana Svobody tak zůstal na posledním místě s jediným vítězstvím na svém kontě a v Lize mistrů končí.

Stade Poitevin Poitiers – Jihostroj České Budějovice 3:1 (18, 23, -23, 21)

Rozhodčí: Loderus (NED), Heckford (ENG), 102 minut, 2900 diváků.

Č. Budějovice: Zapletal, Motys, Fila, Rojas, Smrčka, Sukuba, libero Juračka – Mach, Habr.

Poitiers: Pinheiro, Culafic, Sol, Zopie, Marechal, Wanderson, libero Teixeiro – Lopes, Alpha.