Na otázky Deníku odpovídal trenér René Dvořák.

Vraťme se ještě k zápasu s Příbramí, co rozhodlo o vašem vítězství ve vyrovnaných dvou koncovkách.
Měli jsme na konci těch setů o dva body víc než soupeř. Koncovky hrála Příbram odvážně. Solila servis.

Solila?
Riskovala. A vycházelo jí to. V prvních dvou setech podával soupeř nebezpečně, tím se nás bodově držel.

Fanoušci odcházeli po třísetovém vítězství domů spokojení. Vy ne?
Dostali jsme pět nebo šest es za sebou. To je hodně. Takovým způsobem bychom se v této sezoně opravdu prezentovat neměli a nechtěli. S bodovými šňůrami, které byly na můj vkus opravdu dlouhé, spokojený být nemůžu. Určité momenty se mi prostě nelíbí.

V dresu českobudějovického Jihostroje se objevilo několik hráčů na několika postech. Hledáte ideální složení základní sestavy?
V této sezoně budeme hrát celkem tři soutěže. Extraligu, Český pohár a Ligu mistrů. Musíme zátěž rozvrstvit na všechny hráče.

Na všechny?
Máme v kádru dvanáct vyrovnaných volejbalistů. Jejich sílu musíme rozložit na tři soutěže, abychom ve všech dokázali předvádět svěží výkony.

A také testujete výkonnost nových posil?
Je pravda, že testujeme, jak se hráči v určitých zápasových momentech chovají.

Jak zapadly do vašeho týmu nové posily? Kraffera, Poláka a Kupilíka nahradili tři noví hráči: Zmrhal, Mečkarov a Piskáček…
Výborně. Mára Zmrhal a Martin Mečkarov jsou pohodoví kluci. Ondřej Piskáček na sobě chce pracovat, chce hodně trénovat, to je dobře.

Když jste nebyl spokojený se dvěma sety proti Příbrami (25:23 a 29:27), ten třetí (25:17) už byl víc podle vašeho gusta? Už se pomalu blížil k ideálu?
Podle mého gusta nebyl ani jeden set. Pak už Příbram nedávala tak kvalitní servis, proto jsme měli ve skóre větší náskok.

Čeká vás zápas před televizními kamerami v Ostravě, která ve dvou zápasech vybojovala jen bod. Jaký to bude zápas?
Ostrava je doma hodně nepříjemná. Už loni tento tým ukázal zoubky, letos je toto mužstvo složeno dost podobně. V ostravském prostředí to nikdy pro nikoho není jednoduché.