Mužstva na sebe ve stejné fázi soutěže narazila po roce. Hosty poslal v 6. minutě do vedení Chvosta, domácí však kontrovali třemi góly v řadě v rozmezí necelých sedmi minut. Deset vteřin před první sirénou ještě stihl snížit Mareš.

Hned po 45 vteřinách druhého dějství vyrovnal Staněk, osm minut po něm vrátil Strakonicím vedení Chvosta. A ve 38. minutě dal na rozdíl dvou gólů Bučok.

V závěrečné třetině Písečtí snížili, Staněk s Křesákem ale svými trefami odvrátili šance soupeře a po nich skóre navýšili Chvosta a Harman.
Strakoničtí postoupili do 3. kola, v němž tuto neděli přivítají Králův Dvůr, soupeře z Národní ligy.

FAKTA

Pohár České pojišťovny – 2. kolo:
Písek – Strakonice 5:9 (3:2, 0:3, 2:4). Branky: 12. Lešek, 16. Teska, 19. Teska, 42. Kuba, 54. Řeřicha – 6. Chvosta, 20. Mareš, 21. Staněk, 29. Chvosta, 38. Bučok, 48. Křesák, 49. Staněk, 56. Chvosta, 57. Harman. Rozhodčí: Havelka – Kudláček. Bez vyloučení. Diváků: 96.