Nyní se však mohli znovu představit před vlastními fanoušky a premiéru si náramně užili. Ve čtvrtém kole Českého poháru v dramatickém derby souboji porazili tým Fio banka Jindřichův Hradec - účastníka nejvyšší soutěže.

Sršni Sokol Písek - Fio banka Jindřichův Hradec 86:81 (20:20, 12:22, 23:19, 31:20)

Fanoušci, kteří zaplnili Sršní arénu byli natěšení na basketbal i na nové prostředí a obojího se jim dostávalo v plných doušcích. Jindřichohradečtí sice po rozvázání smluv se třemi americkými hráči a kvůli nemoci Stanislava Zuzáka s Lukášem Stegbauerem přijeli v okleštěné sestavě, ale o to větší zápletku duel sliboval. O atraktivitu měli postaráno i samotní aktéři na hřišti, protože v prvoligových zápasech v sršním dresu nastupující trojlístek Fait, Fical a Novák tentokrát oblékal barvy celku od Vajgaru.

Úvodní okamžiky samotného pohárového klání patřily Písku. Sršni na svého soupeře v euforii vlétli a brzy se radovali z vedení 11:4. Hostující Lions se však rychle oklepali a především díky přehledu a zkušenostem rozehrávače Jiřího Šouly postupně přebírali otěže. Na svou stranu strhli vedení během druhé čtvrtiny, kdy se Sršňům přestala dařit střelba z dálky. Domácí museli o poločasové přestávce řešit hru i desetibodové manko.

Porada očividně pomohla a Písečtí se po návratu ze šatny vrátili i do souboje o postup. Během třetí části hry dokázali vyrovnat na 53:53, ale krok, který by je dostal do trháku, zatím udělat nedokázali. Také před závěrečnou částí na tom byli o šest bodů lépe Jindřichohradečtí.

Čtvrtá desetiminutovka pak příznivcům žlutočerných nabídla krásný sportovní zážitek. Hráči Sokola včetně mladíků Luboše Mikoláška, Vojtěcha Sýkory a Tomáše Pistulky či neúnavného střelce Petra Šlechty zaveleli k útoku. Hostům docházeli síly. Drželi se, jenže bouřlivým publikem hnaní domácí průběžný stav obrátili a v koncovce si již sladkou výhru vzít nenechali.

Svěřenci trenérského triumvirátu Janovský - Matějka - Čech pokřtili opravenou halu zápasem, který se zařadí mezi ty, kvůli kterým se na sportovní duely vyplatí chodit. Sršni tím nejlepším způsobem pozvali fanoušky na druhou polovinu 1. ligy, kterou celou stráví u Otavy a budou se prát o play-off.

Na 1. ligu se v Písku půjde už v neděli 26. listopadu, kdy Sršni od 16 hodin hostí rezervu USK Praha.

Sestava a body Sršňů: Šlechta 45, Duda 11, Englický 10, Špičák 8, Mikolášek 6, Sýkora 5, Hejda 1, Pistulka, Švarc, Kratochvíle, Musil, Jirsa.