Hned v následujícím víkendu 3. a 4. října se vypravili písečtí vodáci do Týna nad Vltavou, kde dospělé čekaly boje o mistrovské tituly na maratonských tratích a mládež jela svůj poslední závod Českého poháru, tentokrát na dlouhých tratích, kde se rozhodlo o konečném pořadí.

Již tradičně byli velmi úspěšní písečtí veteráni, když získali čtyři pódiová umístění. Mistrem republiky se stal Vladimír Pikl (v kat. kanoí jednotlivců C1), druhá místa obsadili Tomáš Zástěra (v kat. kajaků jednotlivců K1), Tomislav Dědič (v kat. C1) a písecká veteránka Jana Lagnerová, která pro nedostatek soupeřek závodila se ženami.

Písečtí s napětím očekávali, jak si povedou písečtí žáci
v závodě kajaků jednotlivců na 5 km s hromadným startem. Ve startovním poli téměř sedmdesáti kajakářů se po startu nejlépe prosadil třináctiletý Tomislav Dědič, utrhl se hned s první skupinou nejrychlejších závodníků a po vyhecované jízdě ve vysokém tempu dojel na vynikajícím šestém místě mezi o rok staršími soupeři. Zajistil si tak 14. místo v Českém poháru žáků (13 a 14 let) a jako druhý mezi chlapci svého ročníku je velkým příslibem do příští závodní sezony.

Stejně tak Jáchym Jarolím, který dojel dvanáctý v následující skupině a vylepšil si tím pořadí v Českém poháru na konečné 21. místo. Spolu pak
v závodě kajaků dvojic obsadili 8. příčku, která však už
s pohárovým pořadím nezahýbala. Jejich tréninkoví parťáci Petr Kortan a Jan Kropáček dojeli na nebodovaných místech (33. a 34.), ale od jarního mistrovství republiky
v Mostě se velmi zlepšili. Solidní 17. místo na deblkajaku jen potvrzuje jejich vzrůstající výkonnost.

Jedenáctiletý Standa Dědič napodobil svého bratra a se stejnou odvahou se odpoutal ve svém závodě na 2 km s nejrychlejší skupinou a v polovině závodu to vypadalo, že pojede o medaile, avšak potom sjel z vlny vedoucího závodníka, aby si vytvořil místo na pádlování a z boje o medaile vypadl. Přesto však dojel na vynikajícím šestém místě. Téměř v závěsu za ním, na osmém místě dorazil do cíle tréninkový kolega a zadák
z deblkajaku Dan Koreš, který se celou dobu statečně držel ve stejné čelní skupině.

Oba pak své vysoké kvality potvrdili v závodě deblkajaků, když vybojovali s obrovským nasazením druhé místo před favorizovanou posádkou Hirsch – Kapoun z Olomouce
a před bratry Bartoškovými
z Ústí nad Labem, ujeli jim pouze sedlečtí Niebauer a Jahoda. Příští rok budou závodit v kategorii dvanáctiletých benjamínků. Jejich kamarád Vojta Velát skončil na solidním 25. místě. Vojta je velmi dobře vytrvalostně vybaven
a jistě by postoupil ještě
o mnoho míst v pořadí, kdyby překonal obavy z divokých startovních řeží, běžných při těchto závodech.

Nejmladší závodníci osmiletý Filip Kortan a sedmiletý Tonda Hašek zatím sbírají první zkušenosti a dojeli ve svém závodě na 35. a 41. místě v poli téměř padesáti závodníků do deseti let.

Všem píseckým závodníkům patří blahopřání za hodnotné výkony nejen v těchto závodech, ale během celého roku, pochvala za tréninkovou píli a poděkování za vynikající reprezentaci kanoistického oddílu Sokola Písek