V první třetině zápasu s Jihlavou bylo vidět na obou mužstvech ,že přestávka byla dlouhá. Ve hře bylo plno nepřesností a to na obou stranách. Nebylo divu, že první třetina skončila bez branek. Obraz hry se příliš nezměnil ani po změně stran, ale začaly padal branky. Nejdříve v čase 25,46 po kombinaci Štěpánek - Malecha druhý jmenovaný otevřel skóre 1:0, ale vedení domácím dlouho nevydrželo. Za tři minuty vyrovnal střelou do šibenice Herman 1:1. Naštěstí pro domácí stačil ještě do přestávky vstřelit rozdílový gól Šimůnek 2:1. V posledním části přidal svoji druhou branku Šimůnek 3:1, pak ještě z trestného střílení skóroval Rychlík 4:1 a svoji první brankou v dresu ŠD uzavřel účet utkání Štěpánek 5:1.

HC ŠD Písek - SK Jihlava 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)

Branky HC ŠD Písek: Šimůnek 2, Malecha, Rychlík, Štěpánek.

Sestava HC ŠD Písek: Čapek - Šimůnek, Janoušek, Tampier, Procházka, Hokr, Sýkora, Rychlík, Daněk, Duchoň. Chudomel, Malecha, Čadil, Štěpánek, Šuhaj, Pechlát, Sládek.

Trenér HC ŠD Písek Vít Čapek: „Jsem spokojen pouze s vítězstvím. Hra se nám moc nedařila, bylo v ní hodně nedostatků z naší strany.“

V neděli čekal Písecké tým z hlavního města HBC Hostivař, za který válí jeden z největších talentů českého hokejbalu mladíček Čejka. Od úvodní minuty byla aktivita na holích hostí a zejména Čejka nezůstával své pověsti nic dlužný. Byl u každé nebezpečné akce hostí. V čase 4,15 se přimotal i k souboji na domácím brankovišti s Tampierem, který si sklepl míček za záda svého brankaře 0:1. Uběhlo pouhých 10 vteřin a Čejka nabyl Vanišovi mezi kruhy 0:2. Domácími tyto slepené branky otřásly a těžko se dostávali do hry. Jiskřička naděje přišla v čase 9,41, kdy pronikl nebojácně do pásma Malecha, nezjištně našel Trojana, který křížnou střelou snížil na 1:2. Ze snížení se domácí dlouho neradovali, v čase 10,20 obral domácí obranu o míček Čejka a svůj únik zakončil 1:3. Ale to nebylo vše v této třetině, v čase 11,28 vysunul Šuhaj po mantinelu Novotného a ten střelou od mantinelu po dorazu od všech tyček v brance snížil na 2:3. Domácí nabuzeni touto brankou vstoupili aktivně i do prostřední části a tak v čase 25,02 při hře 4 na 4 našel Hokr na útočné modré Trojana, který svůj nájezd zakončil mezi Dušákovy betony 3:3. Uběhlo pouhých 27 vteřin a Duchoň schoval svoji střelu za obránce a ta skončila v Dušákově šibenici 4:3. Hra se v této chvíli přelévala ze strany na stranu a bohužel v čase 27,58 po nenápadné akci hostí nabyl Čejka Zytovi a ten se do prázdné branky nemýlil 4:4. Poslední část se odehrála velmi opatrně ani jedna strana nechtěla udělat chybu a tak o vítězi utkání musely rozhodnout nájezdy. Hned v první sérii se trefil Čejka za domácí nikdo a tak bonusový bod putoval do Prahy.

HC ŠD Písek - HBC Hostivař 4:5 sn (2:3, 2:1, 0:0 - 0:1)

Branky HC ŠD Písek: Trojan 2, Novotný, Duchoň.

Sestava HC ŠD Písek: Čapek - Šimůnek, Janoušek, Tampier, Bárta, Hokr, Sýkora, Rychlík, Daněk, Duchoň, Trojan, Malecha, Čadil, Štěpánek, Šuhaj, Pechlát, Sládek.

Trenér HC ŠD Písek Vít Čapek: „Dneska to byl úplně jiný zápas než včera. Cením si toho, že jsme z 0:2 otočili na 4:3. Za to hráči zaslouží pochvalu. Bodu si vážíme.“

Vít Čapek st.