Trenér Ivan Janoušek si přál na tento úspěch navázat i v domácím střetnutí s Olomoucí a potvrdit tak vzrůstající formu před rozhodujícími zápasy ve skupině o udržení. Jenomže zápas s Olomoucí, který byl posledním domácím v základní části jim nevyšel a florbalistky FBC United po prohře 3:10 opět dopadly na tvrdou zem.
V brance domácích začala Petržalová, před ní v obraně nastoupily Janoušková s Pírkovou a v útoku zahájila zápas trojice Minářová, Skálová a Postlová. Olomouc nasadila první pětku ve složení Doubková – Johnová, Vysloužilová – Matulíková, Kamínková a Spurná.
První třetinu rozhodl výpadek v osmé minutě, kdy hráčky FBC United během necelé minuty inkasovaly hned dvakrát z hokejek Spurné a Zamazalové.
Do druhé třetiny si olomoucké florbalistky přenesly výhodu přesilové hry, když na konci úvodní části hry byla vyloučena Veronika Rybičková. Moravanky přesilovku nevyužily a naopak na jejím konci se prosadila českobudějovická Šraierová a hned v úvodu druhé třetiny snížila na 1:2. Hanačky ale měly hru dál ve své moci a ve 28. minutě jim vrátila Zamazalová dvoubrankové vedení. Další brankostroj pak Moravanky spustily v rozmezí 32. – 34. minuty, kdy po brankách Oháňkové, Pavlíkové a Kamínkové zvýšily už na 1:6.
Domácí se chytly až na začátku poslední třetiny, kdy se gólově prosadila Staňková a snížila na 2:6. Jihočešky se herně zvedly, tlačily se do zakončení a dočkaly se i třetího gólu z hole Dubské. Jenomže hostujícím hráčkám v poslední třetině vyšlo úplně vše, přidaly další čtyři góly a nakonec dosáhly na desítku.
Ostatní zápasy: Elite Praha – Jihlava 14:3, Šumperk – Chodov 4:14, Liberec – Brno 8:4, Děkanka – Vítkovice 0:10, Bohemians – Herbadent Praha 3:12