Turnaj měl opět mezinárodní účast. Sjely se družstva z Čech, ale i Rakouska a Slovenské republiky. Jejich počet se ustálil na čísle 17 (6 mužských a 11 ženských), což byl rekordní počin za celou historii turnaje. V letošním ročníku dominovaly nakonec české týmy.

Mužskou část bez porážky ovládli domácí hráči Písek Boys, kterým ale velkou konkurencí byli Kávárenský kloučci ze Strakonic. Velkým překvapením byl nováček na turnaji – Hypergalatická kuřata ze Sezimovo Ústí, kteří v boji o bronz těsně porazili Móšovu partu. Hráči ostatních týmů letos tahali v zápasech za kratších konec, ale určitě si odnesou spoustu krásných zážitků a vzpomínek.

Počet ženských týmů každým rokem roste a stejně tak jejich kvalita. Důkazem toho je i fakt, že hodně zápasů, a finále nebylo výjimkou, rozhodovaly samostatné nájezdy. V těch finálových bylo letos úspěšnější družstvo Promilek ze Severu Čech, které ale potrápily budějovické Bábovky a zaslouženě si odvezly stříbrné medaile. Souboj o bronz byl v režii týmů z Písku – Locosek a Blažen. Štěstěna se nakonec přiklonila ke zkušenějším interligovým hráčkám Locoskám.

Zahraniční družstva si letos žádné z medailí neodvezla, i tak ale byla jejich účast příjemným zpestřením a přínosem a pořadatelé je v Písku na písku rádi přivítají i v následujících letech.

Organizátoři turnaje