Ve středu se na atletickém stadionu Městského sportovního areálu konal závod mužů na 10 000 metrů, ženy běžely poloviční trať, tedy 5000 metrů. Tento podnik uspořádal domácí  oddíl Atletika Písek.

Do závodu žen se přihlásily pouze tři běžkyně, z nichž jedna byla věkem mladší žákyně (rok narození 2000). S velkým náskokem závod vyhrála Barbora Placatková (rok narození 2000) ze SK Sporting Příbram v čase 22:11,49 min., druhá byla Miroslava Uhlířová (rok narození 1992) z Českých Budějovic  s časem 23:42,52 min., třetí doběhla, věkem již veteránka (rok narození 1975), Ivona Procházková z TJ Blatná.

K závodu na 10 000 metrů  nastoupilo 23 závodníků, do cíle doběhlo 22 borců. Bez rozdílu věku a kategorií bylo prvních pět závodníků v cíli v tomto pořadí: 1. Ladislav Stejskal, 2. Jiří Csirik, 3. Michal Háša, 4. Radek Valíček a 5. Jiří Jansa.

V jednotlivých věkových kategoriích se závodníci umístili v následujícím pořadí:

Muži do 39 let: 1. místo Ladislav Stejskal (SK Čtyři Dvory České Budějovice)  33:33:66, 2. Jiří Csirik (Atletika Písek) 34:56,91, 3. Michal Háša (BAK Bechyně) 35:49,59 min.

Muži 40 – 49 let: 1. místo Jiří Jansa (Atletika Písek) 36:45,44, 2. Pavel Novotný (Sepekov) 41:32,55, 3. Zdeněk Vosátka (Atletika Písek) 43:12,63 min.

Muži 50 – 59 let: 1. místo Bohuslav Rodina (Atletika Písek)  39:38,04, 2. Jaroslav Pudil (SCV Blatná) 40:20,39 min.

Muži 60 let a st.: 1. místo Václav Valíček (TJ ČZ Strakonice) 40:41,97, 2. Vladimír Černý (SK Olymp Praha) 41:53,94, 3. Jiří Scheinherr  (Blatná)  54:50,44 min.

Další pořadí běžců z Písecka v celkovém hodnocení v závodě na 10 000 metrů: 13. František Čapek (Oslov) 43:10,63, 15. Tomáš Zástěra (Sokol Písek) 43:14,85, 18. Tomáš Hesoun (věkem starší žák) 46:17,66, 19. Tomislav Dědič (Sokol Písek) 47:27,19 min.

V sobotu uspořádaly atletické oddíly Atletika Písek a Praha 12 již 6. ročník Pivoňova běhu na Velký Mehelník (délka 7,4 km). Trasa závodu není z nejlehčích, ale vede po lesních cestách v krásné přírodě.

Změna zázemí a jeho přesunutí do píseckého Interhotelu America jistě přinese do budoucna lepší prostředí pro startující závodníky.
Letošní menší počet účastníků závodu byl jistě ovlivněn nestálostí počasí.

Výsledky podle jednotlivých kategorií:

Muži do 39 let: 1. místo Radek  Valíček (Atletika Písek) 27:30,0, 2. Petr Kačaba (AC Čimelice 37:29,0 min.

Muži 40 – 49 let: 1. místo Jiří Jansa (Atletika Písek) 27:56,0, 2. Michal Pávek (Hradní stráž Praha)  28:57,0, 3. Pavel Novotný (Sepekov) 31:37,0 min.

Muži 50 – 59 let: 1. místo František Šina (AC Trial Plzeň) 28:25,0, 2. Vladimír Zrno (BANES Pacov) 30:52,0, 3. Karel  Šiman (KAPRO Pacov)  38:00,0 min.

Muži 60 – 69 let: 1. místo Václav Valíček (TJ ČZ Strakonice)  31:04,0,  2. Petr Janový (AC Trial Plzeň) 35:05,0, 3. Jaromír Holas (Tragéd Praha)  38:36,0 min.

Muži 70 let a st.: 1. místo Jaroslav Putschögl (Atletika Písek) 39:53,0 min.

Ženy: 1. místo Miroslava Uhlířová (České Budějovice)  38:10,0, 2. Ivona Procházková (TJ Blatná)  41:31,0 min.