První poločas pozdější vysoké porážce domácího družstva vůbec nenasvědčoval. Jihočešky soupeřky trápily a držely s nimi krok. Zkraje vedly 6:2, po dvaceti minutách platil stav 9:9 a až v závěru úvodního dějství se Most dostal do mírného náskoku.

Píseckým házenkářkám však hrubě nevyšel nástup do druhého poločasu, kdy během deseti minut inkasovaly devět branek a vstřelit dokázaly pouze dvě. Severočešky si tak vybudovaly rozhodující náskok a domácí trenérka pak už šetřila opory na nadcházející boje v MOL lize a dala příležitost i všem hráčkám z lavičky, což se v závěru promítlo do výsledného skóre.

„Konečný výsledek je pro nás nemilosrdný, takhle jednoznačný ten zápas nebyl. V první půli se holky statečně držely a až těsně před pauzou Most mírně odskočil. Bohužel, nezachytili jsme nástup do druhého poločasu a za deset minut bylo prakticky rozhodnuto. Potom už jsme i trochu šetřili síly hráček ze základu a prostor dostala celá lavička,“ uvedla k pohárovému klání písecká trenérka Kateřina Hromádková.

Její tým už v sobotu 5. února čeká v rámci 17. kola MOL ligy velmi důležitý domácí souboj s Kynžvartem (15). Ambiciózní nováček je v tabulce čtvrtý, Jihočešky na něj ze sedmé příčky ztrácejí tři body a pokud chtějí pomýšlet na účast v play off o český titul, kam na konci interligy postoupí nejlepší tuzemské kvarteto, potřebují uspět.

„Víme, že nás čeká velmi těžké střetnutí. Kynžvart je nováčkem pouze na papíře, jinak má v základu celou řadu velmi zkušených hráček, což ostatně dokládá i pohled do tabulky, U nich nám vyšel první poločas, ale v tom druhém jsme vyhořeli a nakonec prohráli o dva góly. Věřím, že doma se nám povede mnohem lépe,“ podotkla koučka.

Semifinále Českého poháru

Sokol Písek – Baník Most 24:40 (13:16)

Branky: T. Pokorná 7/3, Stellnerová 4, Pešková 4, Kubišová 3, Chlupová 2/1, A. Velková 2, Svobodová 1, Součková 1 – Korešová 5, Maňáková 5, Smetková 5/1, Stříšková 4/3, Andrýsková 4, Cholevová 4, Eksteinová 4, Skácelová 3, A. Pokorná 2, Kostelná 2, Mikulíšková 2. Sedmimetrové hody: 4/6: 4/4. Vyloučení: 3:4. ŽK: 3:1. Rozhodčí: Hájek, Kozler.