Písečtí Sršni prodloužili svou vítěznou sérii na béčku USK Praha (83:58) a stále se drží pevně na druhém místě skupiny Západ, hned za svým jihočeským rivalem z Jindřichova Hradce. "Folimanka má své kouzlo a smazává rozdíly mezi favoritem a outsiderem. Tohle poznal už každý, a proto i já jsem trenér, který soupeře v této hale nikdy nepodcení. Souboj nenabídl nějaký úžasný basketbalový zážitek. Po úvodním rozkoukání jsme se dostali do tempa a když jsme v nejsilnější sestavě zabrali, byli jsme jasně lepším týmem a utkání měli plně pod kontrolou. Zhodnotil bych to asi tak, že jsme nehráli nějak zázračně, ale hráli jsme to, co jsme potřebovali. Když budu chtít hledat chyby, nepovedl se nám ani jeden nástup do začátku poločasů, kdy jsme opět nedokázali splnit obranné pokyny a dvojice Vlk - Šafařík nám vždy zatopila. Na stranu druhou jsem rád, že venkovní utkání s USK máme za sebou a s přehledem jsme splnili roli favorita," hodnotil minlý duel trenér Jan Čech.

"Nyní nás čeká těžká série čtyř pátečních utkání, kdy se střetneme se soupeři z horní poloviny tabulky. Netradičně v pátek nastoupíme v našem Sršním hnízdě proti týmu Basketball Polabí," připomněl fanouškům termín dalšího utkání předseda klubu Miroslav Janovský.

A fanoušci se mají zaručeně na co těšit. "Naším soupeřem bude rezerva basketbalového hegemona, osmnáctinásobného mistra  ČR v řadě Basketball Nymburk, nesoucí název Basketball Polabí. Tento tým se nachází momentálně na čtvrtém místě tabulky, kde jeho bilance čítá pět výher a dvě porážky. V minulém týdnu došlo k trenérské rošádě, kdy dosavadní trenér a legendární hráč Ladislav Sokolovský povýšil k A - týmu a jeho místo zaujal trenér juniorského týmu středočechů Jan Košař. Na soupisce najdeme zajímavá jména, která jsou basketbalové veřejnosti poměrně známá. Pendlujícími hráči z nymburského áčka jsou bývalý mládežnický reprezentant František Rylich a současný slovenský reprezentant Dávid Novák, loňský vítěz soutěže ve smečování v KNBL. Z té do týmu hostuje také hráč královehradeckých Sokolů Filip Kábrt nebo střelec Pavel Novák z Kolína. Zkušenosti z nejvyšší soutěže mají i Martin Kolář a Jiří Šoula. Pod košem tým spoléhá na reprezentanta do 20 let Martina Studnického a atleticky skvěle vybaveného reprezentanta 3x3 Tobiáše Mikulu. Podobně jako minulý týden proti USK je těžké odhadovat sestavu našeho soupeře, nevíme, zda budou uvolnění pendlující hráči, i tak se fanoušci Sršňů mají na co těšit a Basketball Polabí rozhodně nedá svou kůži lacino," představil soupeře trenér Jan Čech.

A doplňme ještě jeden úspěch ze Sršní kuchyně. "Během uplynulého víkendu se konalo soustředění nově se rodící reprezentace U16 (hráči narození v roce 2007 a ml.) a nás těší, že se mezi vybrané hráče dostali i dva Sršni - Adam Křesina a Matyáš Zita. Držme klukům palce, ať se jim podaří v týmu vybojovat pozici, která jim na konci sezony zaručí start na Mistrovství Evropy," vyzdvihl úspěch mladých Sršňů Miroslav Janovský.