K udržení se v soutěži museli v obou zápasech bezpodmínečně zvítězit. A to se také podařilo. K sobotnímu duelu zavítal na jih Čech tým Kladna. Účastník minulého ročníku první ligy přijel s novou posilou z Vyšehradu Janem Maštálkou.

Ani ten však nestačil na nabuzené Sršně.   Soupeř se nemohl trefit z trojkového oblouku, a tak Sršni vyhráli o šestnáct bodů. Kladná bilance se bude možná v konečné tabulce vyvažovat zlatem.

Nedělní zápas proti týmu z lázeňského města se nesl v duchu hesla koš za koš. Hráči  obou týmů si v prvním poločase doslova otevřeli střelnici. Domácím dělali problémy především Slavík s Dufkem (deset trojek za poločas).

Když hosté  minutu a půl před poločasem vedli o devět bodů (54:45), zdálo se, že se domácím začínají dostávat pod kůži. Naordinovaný obranný systém ale soupeře doslova paralyzoval a Sršni vyrovnali na 54:54. Ve druhém poločase již neměli hosté síly na větší odpor.

Písecký trenér Milan Matějka k zápasům uvedl: „Dvě výhry  nás udržují ve hře o záchranu. Do konce sezony ještě sehrajeme  čtyři zápasy. Jistotu záchrany nám dávají ještě dvě výhry. Doufám, že se sejdeme na výjezd za dva týdny a soupeře ze západu Čech hodně potrápíme."

Výsledky utkání:

Sršni Písek – BK Kladno  88:72 (21:18, 21:17, 26:21, 20:16)

Body Písku: Říha 24 (1), P. Šlechta 14 (4), Duda 13 (2), Valuch 10, Štefanský 8 (1), Švejda 7, Efenberk 6 (2), Shields a Běle po 2.

Sršni Písek – Thermia Karlovy Vary 103:92 (23:24, 31:30, 27:17, 22:21)

Body Písku:  Říha 37 (5), P. Šlechta 19 (4), Švejda 16 (2), Duda 13 (3), Štefanský 9, Valuch 5, Efenberk a Běle po 2.

Své pokračování měla i extraliga kadetů U17. V zápasech si Sršni věřili spíše na hůře umístěný tým Moravské Ostravy, ale opak byl pravdou. V sobotu podali proti favoritovi bojovný a soustředěný výkon a dosáhli cenného vítězství, když v závěrečné minutě od stavu 75:74 dokázali úspěšnými trestnými hody navýšit rozdíl na pět bodů.

V nedělním utkání Sršni zřejmě předpokládali, že vítězství přijde samo, nastoupili nesoustředěně a již ve 4. minutě prohrávali 4:14. I když v dalším průběhu se dostali několikrát do vedení, nedokázali náskok udržet a nakonec zbytečně prohráli.

Sršni Písek – BCM  Slezská Ostrava 79:74 (20:19, 21:14, 18:17, 20:24)

Body Písku: Šteier  32 (2), Musil 24 (1), Skočil 9 (2), Dlugoš 8 (1), Dvořák 4, Mareš 2.

Sršni Písek – BCM  Moravská Ostrava 55:62 (17:23, 17:13, 13:13, 8:13)

Body Písku: Dlugoš 14, Skočil 13 (1), Šteier 11 (1), Šebek 7, Musil 4, Dvořák, Pták a Mareš po 2.

Mladší žáci U14 nastoupili v žákovské lize proti dalším týmům, které postoupily z druhé základní skupiny. Dosáhli dvou výher  a stále si drží třetí postupovou příčku v extralize ve skupině A.

Sršni Písek – ŠSK Slaný 108:61 (33:24, 34:6, 19:18, 22:13)

Body Písku: Mikolášek 17, Gareis 16, Vondrák 15, M. Procházka a Hornát po 14, Krejčí a Feit po 9, Bednář a Vokatý po 4, Hrneček a Benda po 3.

Sršni Písek – USK Praha 76:69 (27:22, 18:11, 16:12, 15:24)

Body Písku:  Krejčí 26 (1),  Feit 14,  Hornát 10, Mikolášek a Vondrák po 8, M. Procházka 5, Hrneček 3, Benda 2.

Mladší žáci Písku U12 v pokračování oblastního přeboru oplatili Pelhřimovu porážku z kvalifikace o postup na Národní finále.

BK Pelhřimov – Sršni Písek 43:72  (10:23, 9:16, 16:16, 8:17)

Body Písku: Zelenka 17, Hauser 16, Mach 10, V. Blažek 9, Kinský a Hladík po 6, Koc 4, Vančura a Hrušková po 2.

BK Strakonice dívky – Sršni 47:55  (9:12, 11:17, 17:10, 10:16)

Body: Zelenka a V. Blažek po 12, Koc a Hauser po 8, Mach 7, Hladík po 4, Kinský a  Hrušková po 2.