O uplynulém víkendu se hned ve třech městech konalo Letní Mistroství České republiky v plavání žactva, na kterém nechyběli ani zástupci píseckého plaveckého klubu. Dvanáctiletí plavci se sešli ve Zlíně, třináctiletí v Ostravě a čtrnáctiletí vyrazili do Pardubic. Je nutné konstatovat, že už samotné splnění limitů pro start na mistrovství České republiky, je velkým úspěchem.

O víkendu 17.-18. června čeká nejmladší žačky a žáky Letní pohár žáků, kam se nominovala pětice plavců z Plaveckého klubu Písek, což trenéři považují za obrovský úspěch. Začátkem července budou plavci s napětím vyhlížet Letní MČR dorostu a dospělých, kde se Český reprezentant Kristián Svoboda pokusí splnit limit na mistrovství Evropy.

Ve Zlíně za Plavecký klub Písek závodil Jakub Šolc, který absolvoval celkem šest startů a díky vynikajícímu nasazení se ve všech závodech probojoval mezi dvacítku nejlepších plavců České republiky. V Ostravě Písek reprezentovala prsařka Johanka Švandová, která si připsala zisk dvanáctého a čtrnáctého místa.

V Pardubicích měli písečtí plavci nejpočetnější sestavu, na mistrovství se jich nominovalo celkem šest. Adéla Kracíková se stala kraulařskou dvojnásobnou mistryní České republiky na tratích 50 m a 100 m volný způsob. Z města perníku si tak odvezla dvě zlaté medaile a svými časy opět potvrdila limity do české reprezentace. Adéla Kracíková dále získala tři čtvrtá místa na tratích 200 m volný způsob, 100 m znak a 200 m polohový závod. Šestá skončila na znakařské dvoustovce.

Jan Zástava i přes nastupující nemoc, která mu nedovolila nastoupit do nedělního programu, v sobotu vybojoval 7. místo na 200 m motýlek, 9. místo na trati 200 m znak a 13. místo na dvousetmetrové polohovce. Skvělá Bára Houšková byla šestá v motýlkářském závodě na 200 m a čtrnáctá na poloviční trati. Písecká štafeta ve složení Jan Zástava, Adéla Kracíková, Bára Houšková a Dominik Polanský obsadila 8. místo na trati 4 x 50 m polohový závod a štafeta ve složení Adéla Kracíková, Jiří Beneš, Bára Houšková a Dominik Polanský, která plavala 4 x 50 m volným způsobem, obsadila 9. místo.