Sršni v týdnu ještě absolvovali 3. kolo Českého poháru, v němž hladce zvítězili na půdě prvoligové Plzně (97:63), přestože nechali odpočívat největší opory. I Brno nebylo bez zápasového vytížení, ale v dohrávce 10. kola KNBL podlehlo 82:96 v hale Olomoucka.

Písečtí basketbalisté jsou nyní v tabulce na slušivé páté příčce s bilancí sedmi výher a pěti porážek. Reálně tak pomýšlejí na účast v nadstavbové skupině A1, kterou po základní části bude hrát nejúspěšnější sextet. I z tohoto pohledu je nadcházející střetnutí velice důležité, neboť mužstvo z jihomoravské metropole rovněž ještě usiluje o účast v této společnosti. A všichni si také uvědomují, že porazit stejného protivníka dvakrát za sebou není nic snadného. Informace z domácího týmu navíc hovoří o nejistém startu Filipa Novotného a Jakuba Šurého.

„I přes výhru v Brně je situace v boji o A1 zcela otevřená, proto je pro nás nedělní utkání zcela zásadní. Před týdnem jsme na brněnské palubovce předvedli výborný výkon zejména na obranné polovině a v průběhu utkání jsme vedli až o 27 bodů. Brněnské mládí pak však průběh utkání ještě zdramatizovalo a i když jsme zvítězili, tak domácí ukázali, že odvetné utkání už bude probíhat v úplně jiném duchu a že Brno znovu tak snadno nezaskočíme,“ uvědomuje si píecký kormidelník Jan Čech.

Jedna z jeho největších opor Martin Svoboda však doufá, že Sršni opět uspějí. „Budeme se chtít prezentovat rychlým a týmovým basketbalem, který jsme předváděli především první polovinu utkání na jejich palubovce. Věřím, že se zaplněnou halou v našich zádech dokážeme vyhrát i doma,“ uvedl.