Tato soutěž trvá po celý rok, během něhož se závodníci postupně účastní závodů v plavání, gymnastice, šplhu a atletice. Ti nejlepší pak postoupí do celostátního přeboru. Celkem se přeboru zúčastnilo dvaačtyřicet mladších žákyň I. a pětadvacet mladších žáků I.
Během prostějovského závodu se účastníci utkali ve všech čtyřech sportech – v gymnastice, šplhu, atletice i plavání. Na konci tohoto čtyřboje byli vyhlášeni vždy tři nejlepší závodníci pro daný sport a tři celkově nejvšestrannější závodníci, kteří dosáhli v součtu ze všech sportů nejvíce bodů a poté, jako vyvrcholení, vyhlášení družstev za celou župu.

Výprava z jihu čítala osm závodníků za jihočeskou župu, kteří si dohromady odnesli šest medailí v kategoriích mladší žactvo I. a mladší žactvo II:

Mladší žactvo I.:

Vanda Knettigová - Písek: Atletika 1. místo, plavání 6. místo, gymnastika 18. - 19. místo, šplh 10. místo.
Veronika Matějková - Milevsko: Atletika 19. místo, plavání 12. místo, gymnastika 18. - 19. místo, šplh 11. místo.
Antonín Hašek - Písek: Atletika 7. místo, plavání 3. místo, gymnastika 11. místo, šplh 18. místo.
Ondřej Honzík - Milevsko: Atletika 2. místo, plavání 6. místo, gymnastika 8. – 9. místo, šplh 3. – 4. místo.

Celkově v soutěži družstev se umístil tým mladšího žactva I. na druhém místě.

Mladší žactvo II.:

Ve složení: Molík - Milevsko, Sobotka - Písek, Koňáková a Mullerová - Milevsko - kde Petr Molík získal dvě stříbrné medaile ze šplhu a z atletiky.

Byly to náročné dva dny a všem závodníkům a jejich trenérům patří velká gratulace za vynaložené úsilí a dosažené výsledky.

Za výbornou reprezentaci odboru všestrannosti, jednotlivých měst a celého Jihočeského kraje, patří všem závodníkům z Písku a Milevska velké poděkování.

Autor: Zuzana Saidová