TJ DATELS  BLATNÁ – HC ŠD PÍSEK  2:4 (2:1, 0:1, 0:2)

V hokejových soutěžích jsou již v plném proudu vyřazovací boje, u hokejbalu si na boje o titul musejí fanoušci ještě pár týdnů počkat. Písek se v rámci 15. kola základní části OHbL Jih představil na hřišti tradičního protivníka, blatenských Datlů.

První třetina byla jasně v režii domácích borců. Výrazně tomu ale písečtí hráči napomohli, když se dopouštěli již tradičních přestupků proti pravidlům. A tak, když na sklonku 6. minuty hráli Datlové již druhou přesilovou hru, povedlo se jim otevřít skóre utkání. Suchý přihrál Pauknerovi, který vystřelil ke vzdálenější tyči píseckého fantoma Bučka a ten lovil míček ze své sítě – 1:0.

Na začátku 11. minuty bylo pro hosty ještě hůře. Byl to opět blatenský Paukner, který vyzkoušel úspěšnou metodu použitou při první brance a znovu se mohl radovat ze vstřeleného gólu  – 2:0.  Když už zbývalo do konce první části hry jen 94 vteřin, vyhrál opakované vhazování v útočném pásmu hrdina posledního utkání písecký Kabele, míček šel přímo na Habarta, který střelou hned z první přiblížil Písek na dostřel – 2:1.

O přestávce musel trenér hostí Čapek zvýšit hlas, aby se mu povedlo probrat mátožné svěřence. Ti se v prostřední třetině prezentovali mnohem lepším výkonem. Přidali na pohybu i střeleckých pokusech a převzali   otěže utkání na své hokejky.

Přišla ale další dvě písecká vyloučení při faulu Pelce a následném vyhození míčku mimo hrací plochu gólmanem Bučkem, a domácím se naskytla příležitost přesilové hry pěti proti třem. Písecká trojice společně se svým gólmanem ale statečně vzdorovala domácím pokusům o třetí branku. A jak už to  bývá, nevyužitá dvojnásobná přesilovka se otočila proti Blatné. Ve 27. minutě nabil veterán Vážný volnému Gábovi a ten vyrovnal – 2:2.

Poslední patnáctiminutovka byla již plně v rukách píseckého týmu. Domácí sice stále hrozili, ale k vážnějším šancím se moc nedostávali.  Hráči Švantláku správně pochopili, že pro vítězství je třeba udělat více, než jak utkání začali. Další branku se jim ale stále vstřelit nedařilo, i když si vytvářeli šance před Alešovou brankou.

Nakonec pomohla paní Štěstěna, když míček sice byl ve výstroji domácího gólmana, ale nijak nekrytý. Rozhodčí tak dovolil pokračovat ve hře po obrovské mele a závaru kolem blatenského brankoviště. Míčku se zmocnil Habart, obkroužil branku a našel volného Rotha, který propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:3.

Domácí se pochopitelně zlobili na arbitry, ale na vedení Švantláku to již nic nezměnilo. Emoce v podání Datlů zastavily nakonec jejich snahu na vyrovnání, když tři minuty před koncem byl vyloučen Brož. A tak černo–oranžoví měli příležitost potvrdit své vítězství. To se jim zásluhou Sýbka, kterého našel volný Vážný, povedlo. Písecký mladík tak udělal krásnou tečku za jinak velmi vyrovnaným zápasem – 2:4.

Branky a nahrávky: 7. Paukner (Suchý), 11. Paukner – 14. Habart (Kabele), 27. Gába (Vážný), 38. Roth (Habart), 44. Sýbek (Vážný). Střely 20:26, vyloučení 6:8, využití 1:1, 39 diváků. Sestava Písku: Buček (Kukrál) – Bárta, Hronek, Sup, Marek, Přibyl, Pelc – Gába, Kabele, Habart – Roth, Vážný, Sýbek – Kubeš, Kozák, Klouda.

V neděli 18. března v tradičním čase v 11 hodin se představí hráči HC ŠD Písek na svém hřišti, kde  vyzvou hokejbalisty Pedagogu České Budějovice.

VÁCLAV PELC