Tato série závodů se věnuje především sportovnímu aerobiku pod rozhodcovským dozorem několika mistrů světa a Evropy ve sportovním aerobiku.

Do tohoto finále se nominovaly závodnice z pěti letošních závodů.  I písecký klub AC Sole měl v celorepublikové soutěži hned několikačlenné zastoupení.

V kategorii A (6 – 8 let) dvojice klub reprezentovaly Karolína Vachtová a Aneta Škulinová. Holčičky absolvovaly svojí vůbec první závodní sezonu a hned se mohou pyšnit pěkným sedmým místem, které je pro ně velkým úspěchem.

V kategorii B (9 – 11 let) dvojice měl Písek opravdová želízka v ohni v podobě Michaely Čechové a Julie Drncové. Děvčata ve všech závodech bodovala a ani ve finále tomu nebylo jinak. Nakonec si domů odvezla stříbrné medaile a spoustu dárků a  pěkných cen.

V kategorii C (12 – 15 let) dvojice se všechny týmy z Písku dostaly do finále. Konečné 8. místo získaly Pavla Peroutková a Alžbeta Švingerová. Těsně pod bednou o pouhý půl bod zůstaly Kristýna a Barbora Kutějovy, na krásném 2. místě skončily Nikola Šulcová a Adéla Stará.

Ve stejné věkové kategorii měl AC Sole zastoupení i v kategorii týmů, kde ve velké konkurenci na 6. místě skončily  Denisa Prajzlerová, Kristýna Kutějová a Barbora Kutějová. Bronz si domů odvezly Adéla Stará, Alžběta Švingerová a Nikola Šulcová.

A na závěr i v nejprestižnější a veřejnosti nejznámější kategorii jednotlivkyň měl AC Sole černého koně v podobě Nikoly Oroszové. Ta vybojovala v opravdu silné konkurenci krásné 5. místo.

Velké poděkování patří trenérkám Jaroslavě Benešové a Ivaně Pasauerové, stejně tak i choreografkám, které závodní skladby připravily – zejména Marii Lukešové a Kateřině Kubínové.

KATEŘINA KUBÍNOVÁ