Za stavu nula dva na zápasy nastoupily házenkářky Písku k odvetným zápasům o páté místo v domácí hale proti Olomouci.

Pátou příčku nechtěly hráčky Sokola přenechat Moravankám zadarmo a do zápasů šly s cílem sérii zdramatizovat a vynutit si případný rozhodující pátý zápas.
To se jim nakonec podařilo jen částečně. K pátému zápasu na Hanou už Jihočešky nepojedou, na výhru v sérii se však olomoucká Zora u Otavy pořádně nadřela. A to díky statečnému a bojovnému výkonu domácích házenkářek.
V dramatickém prvním duelu hrály Písečanky s Olomoucí po šedesáti minutách nerozhodně 28:28. O výhře Jihočešek pak rozhodla úspěšnější střelba ze sedmimetrových hodů. Hráčky Sokola Písek si tak vynutily nedělní čtvrtý zápas.
Na ten se soupeřky z Moravy připravily lépe, vyhrály 23:21 a sérii ukončily. „Já jsem spokojený, protože jsme dokázali sehrát s Olomoucí dvě vyrovnané partie. Škoda, že nám ve druhém utkání utekl první poločas, kdy jsme měli problém překonat výbornou brankářku Raškovou," hodnotí víkend písecký trenér Jan Slavík.
Kouč Písku chválí celý tým. „Všechny hráčky přistoupily k zápasům zodpovědně a odehrály velice dobré zápasy," říká trenér. Za sedmičkový rozstřel v prvním zápase vyzdvihuje Slavík gólmanku Žanetu Stojarovou. Dvakrát na ní ztroskotala kanonýrka Zory Růžičková. V prvním případě napálila tyč, podruhé ji Stojarová vychytala.
Gólově se tentokrát příliš neprosadila tradiční písecká střelkyně Veronika Malá. „Soupeřky se na ni zaměřily a dokonale si ji pohlídaly. Proto se nedostala do tolika šancí jako v jiných zápasech. Výborně ji ale zastoupily Palasová v prvním utkání a Vrabcová ve druhém," vysvětluje Jan Slavík důvody nižší produktivity Veroniky Malé.
V sérii o páté místo se projevila větší zkušenost klíčových hráček Olomouce, jako jsou Růžičková, Dostálová a další. Olomouc byla podle slov píseckého kouče Slavíka lepší a zaslouženě, byť s notnou dávkou štěstí, dotáhla sérii na jihu Čech do vítězného konce. „My jsme chtěli sérii ukončit již v sobotu a odcestovat domů. Místo toho jsme v Písku museli zůstat až do neděle, takže z toho důvodu spokojen být nemůžu," hodnotí sérii mezi Pískem a Olomoucí trenér Zory Jan Bělka. Vadil mu zejména vlažný přístup jeho svěřenkyň v prvním poločase sobotního utkání. Stejně jako domácí kouč Slavík ocenil výkon písecké brankářky Žanety Stojarové. „Chytala výborně a byla pro nás velkou překážkou," pokyvuje uznale hlavou Bělka. „K druhému zápasu už jsme přistoupili mnohem lépe, zlepšili se a jsem rád, že jsme nemuseli sérii končit doma v Olomouci," dodává trenér Hanaček.
Házenkářkám Písku tedy patří šesté místo. Pochvalu si zaslouží zejména za domácí zápasy, ve kterých byly Moravankám velice zdatným soupeřem.