Karanténa postihla i házenkářky od Otavy, které nemohly absolvovat předchozí zápas s Porubou. Vyrazily tak až k dalšímu souboji na Slovensko, kde na ně čekal poslední tým tabulky.

Jihočešky začaly velice dobře. Po deseti minutách vedly 7:2 a náskok si udržovaly po celé utkání. Několikrát činil až devět gólů, ale Stupava dokázala manko zmírnit. Písek střelecky táhly především Alena Stellnerová a Tereza Pokorná.

„S útočnou fází jsem spokojená, s defenzivou už méně. Soupeř se oproti podzimní části posílil a zlepšil, ale i tak jsme měli zápas pod kontrolou. Chvilkami jsme předváděli moc hezké akce, bohužel se to střídalo i s horšími momenty a kvůli tomu není vítězství výraznější,“ zhodnotila střetnutí písecká trenérka Kateřina Hromádková.

Hráčky Sokola mají podle plánu už ve středu 3. února v semifinále Českého poháru doma přivítat Most (18 hodin) a v sobotu v dalším kole MOL ligy Kynžvart (15), ale zda to tak opravdu bude, zatím není vzhledem k šířícímu se covidu v kádrech jejich protivníků jasné.

HC Tatran Stupava – Sokol Písek 27:33 (15:19)

Nejvíce branek: Kovácsová 7, A. Horváthová 6, Palušová 4 – Stellnerová 9, Pokorná 8, Kubišová 4, A. Velková 4. Vyloučení: 5:4.