Přihlášeno bylo 23 oddílů z ČR a Slovenska. Původně měly startovat tři gymnastky z Písku, ale Hana Strnadová se musela kvůli vysokým horečkám ze závodu odhlásit, a tak nastoupily jen dvě – Nikola Bečvářová a Tereza Sajtlová. Obě se představily v silně obsazené kategorii naděje mladší (1996–1997), kde startovalo 26 gymnastek.
Dívky se nejprve představily v sestavě bez náčiní. Poté prvních dvanáct postupovalo do finále s libovolným náčiním. Tereza nastoupila jako třetí v pořadí. Její výkon byl ohodnocen velmi dobře. S číslem šest pak nastoupila Nikola. I ona předvedla velmi dobrý výkon a její bodové ohodnocení bylo o něco vyšší, než známka Terezy. Velkými konkurentkami píseckých děvčat byly závodnice ze ZŠ Hostivař Praha. I ony předvedly velmi vyrovnané výkony a dělily se s píseckými děvčaty o první čtyři postupová místa.
Ve finále Tereza cvičila sestavu se švihadlem. Bohužel se nevydařila tak, jak ji má nacvičenou. Dopustila se drobných chyb, především v manipulaci s náčiním a v konečném součtu tak získala pátou nejvyšší známku za náčiní. Nikola se představila v sestavě s obručí. Její vyrovnanější výkon byl ohodnocen jako čtvrtý nejlepší s náčiním. V konečném součtu známek skončila Nikola na 3. místě, Tereza obsadila 5. místo.