Autor: PAVEL KOUBA

Od května minulého roku roku řídí písecký hokejbalový klub jako předseda Jiří Hronek ml. Vedle toho zastává také post trenéra B-týmu a vídat ho můžeme i s hokejkou v útočných řadách A-týmu.


Právě A-tým po vítězné sezoně znovu po roce hledá trenéra, dosavadní zkušený kouč Vít Čapek se totiž letos hodlá zaměřit na vznikající mužstvo mladších žáků. I to v posezonním hodnotícím rozhovoru prozrazuje předseda hokejbalového „Švatláku“.

Dá se uplynulá sezona označit za nejpovedenější v celé historii píseckého hokejbalu?
Nevím, jestli se dá označit jako nejpovedenější, ale rozhodně z pohledu A mužstva ano. Náš A tým mužů vybojoval poprvé ve své historii první místo a stal se tak vítězem II. národní ligy skupiny jih. Rezerva mužů smolně vypadla v semifinále regionální ligy, i když i její sezonu můžeme hodnotit jako celkem dobrou. Mužstvo staršího dorostu po delší době nedosáhlo na žádnou medaili a obsadilo celkově až šestou příčku.

První mužstvo si vybojovalo právo hrát o postup do vyšší soutěže, proč toho nevyužilo?
Po náročné sezoně již nebyly síly na to hrát ještě baráž. Navíc hokejistům, kteří nám pomáhali na konci sezony, již začala letní příprava u jejich hokejových týmů.

Jak známo, někteří hokejbalisté se rozhodli na vrcholu skončit. Jak těžké bude odchozí hráče nahradit?
Určitě to nebude lehké, ale věřím, že se s tím postupem času vyrovnáme a mladí hráči časem končící hráče dokážou zastoupit. Určitě pro nás bude i dál cíl dostat se do play-off a poté už pak bude záležet na momentální formě celého mužstva. V našem týmu končí kapitán Michal Gareis, Petr Přibyl, Zdeněk Vážný a Petr Brousil. Hostování ještě končí Liborovi Vaníčkovi, který se vrací do Blatné.


Je tedy třetí nejvyšší soutěž v hokejbale pro Písek maximem?
Věřím tomu, že kdyby neskončili jmenování hráči, určitě bychom mohli hrát o soutěž výš. Bohužel, se současným a hlavně úzkým kádrem nemá smysl hrát první ligu.

Neobáváte se toho, že někteří hráči po loňské vítězné sezoně ztratí motivaci hrát stejnou soutěž?
Rozhodně ne. Všichni hráči mají chuť hrát a nemám obavy, že by neměli motivaci. Naopak pro některé hráče bude nová výzva, aby zastoupili hráče, kteří skončili.

Loni jste avizovali rozšíření oddílu o žákovské mužstvo. Podařilo se vám najít dost mladých zájemců o hokejbal?
Pro následující sezónu jsme přihlásili nově mužstvo mladších žáků. Během měsíce července proběhne nábor, abychom následně mohli nový tým připravit na hokejbalovou sezonu.

Trenér A-týmu Vít Čapek chtěl před rokem po play-off skončit, podařilo se vám ho ale přemluvit a tým v minulém ročníku dovedl k výhře. Již se povedlo ustálit trenérské obsazení u jednotlivých týmů?
Je pravda, že jsme opět přesvědčili Víta Čapka, aby vedl A – tým, který následně dovedl k titulu. Touto cestou bych mu ještě jednou rád poděkoval za práci, kterou pro nás vykonal. V následující sezoně však Vít Čapek povede mužstvo mladších žáků a věříme, že v Písku opět vychováme nové nadějné hokejbalisty. Z toho vyplývá, že A-tým opět nemá trenéra a nyní jsme ve fázi hledání. B-tým i nadále povedu já.


Byl jste se podívat na nedávném MS v hokejbale v Plzni, jaký to pro vás byl zážitek?
V Plzni na světovém mistrovství jsem byl a musím říct, že to byl největší svátek hokejbalu, který jsem kdy z pohledu diváka zažil. Hlavně při utkáních našeho výběru byla atmosféra v hledišti úžasná. Je skvělé pro český hokejbal, že podruhé v historii získal mistrovský titul a shodou okolností opět na domácí půdě.