Casta Sokol Písek - HK Štart Trenčín 35:27 (18:12).

Vítězky od začátku dávaly jasně najevo, že v tomto česko–slovenském duelu chtějí zvítězit, což se jim také povedlo. Slovenky šly v 1. min. do vedení brankou Hollé, ale pak už se začalo hrát v domácí režii. Ve 3. min. srovnala Borovská na 1:1, za minutu dala Hemrová druhý gól Písku a následně I. Luzumová zvýšila ze sedmičky na 3:1. Soupeře tento vývoj nezlomil a během krátké doby srovnal skóre na 3:3. A pak už se znovu hrálo podle píseckých not: Dvořáková, Martenková a Borovská vytáhly stav až na 6:3.

Za stavu 9:5 chytila domácí brankářka Vařečková Bahýlové sedmičku, poté Martenková zvýšila na 10:5 a trenér hostí Sabatka si vzal oddechový čas. Za stavu 10:6 pronikla po nezvyklém pravém křídle Dvořáková a nádhernou střelou do horního růžku Babicové branky zvýšila na pětibrankový rozdíl – 11:6. Ve 26. min., za stavu 14:11, si také domácí trenér Salač vzal oddechový čas. První polovinu zápasu vyhrál Písek 18:12.

Do druhého poločasu nastoupil Trenčín s janým cílem: ještě něco udělat s nepříznivým výsledkem. Jenomže domácí hráčky se nenechaly zaskočit neustálým pohybem, rychlými přihrávkami a hlavně pak agresivní obranou soupeřek, rozstřílely se I. Luzumová, Moravcová, Borovská a Dvořáková, takže písecký celek si neustále udržoval slušný brankový náskok.

Trenér domácího týmu dal postupně příležitost i hráčkám z lavičky. Poslední dvě minuty zápasu již diváci hlasitě aplaudovali a děkovali domácím hráčkám za předvedený výkon, který byl místy hodně nervózní a vyústil ve velkém množství technických chyb.

„Před utkáním jsme avizovali, že nutně potřebujeme získat dva body a ty teď máme, za což jsem velice rád. Jsem spokojený pouze s vítězstvím, rozhodně ne s předvedenou hrou družstva. Bylo tam hodně chyb a to by se nám nemělo stávat,“ uvedl po zápase písecký kouč Jan Salač.

Sestava a branky Písku: Vařečková, Káplová – I. Luzumová 7/2, Borovská 7, Dvořáková 5, Stellnerová 4, Vrabcová 3/1, Moravcová 3, Martenková 3, Hemrová 2, Mich. Veselá 1, Zelenková, Štěpánová, M. Luzumová. Nejvíce branek Trenčína: Hollá 7, Žídeková 5/4, Rechtorisová 4, Drotárová 3. Napom. 1:3, vyl. 6:7, Čk0:1 (Gašparovičová), sedmičky 3/3:6/5, 250 diváků, rozhodčí Pavlát a Pešek.