Pohár za vítězství letos převzal z rukou starosty města Písku Miroslava Sládka velmistr Leonid Vološin.

Devítikolový mezinárodní turnaj, kterého se letos zúčastnilo rovných 60 šachistů, zahájil osobně starosta města Písku Miroslav Sládek. Mezi nejvýše nasazenými hráči byli dva velmistři, Marek Vokáč a Leonid Vološin, kterým měl cestu k zisku cenné trofeje znepříjemnit nejen patnáctiletý Vojtěch Plát z Třince, ale i celá řada silných jihočeských hráčů – Lacina a Spal z Písku, Havlík a Cuhra z Českých Budějovic nebo Trepka s Borkovcem z Tábora.

Hra na jistotu

Poklidný průběh letošního turnaje, řízený švýcarským systémem, byl charakteristický dobrou hrou „na jistotu“ většiny favoritů.
O vítězi turnaje se rozhodovalo až v závěrečných kolech, kde hlavně poslední deváté kolo převratně zamíchalo celkovým pořadím a rozhodlo, že vítězem se stal velmistr Leonid Vološin z Turnova se ziskem sedmi bodů.

Na druhém místě skončil teprve patnáctiletý Vojtěch Plát z Třince, se stejným počtem bodů jako vítěz, ale pouze o půl bodu nižším pomocným hodnocením BH. Třetí místo obsadil Michal Novák z oddílu ŠK Sokol Klatovy, rovněž se ziskem sedmi bodů.

Pořadí: 1. Leonid Vološin (ŠK Zikuda Turnov) 7,0, 2. Vojtěch Plát (TŽ Třinec) 7,0, 3. Michal Novák (ŠK Sokol Klatovy) 7,0, 4. Marek Vokáč (1. Novoborský ŠK) 6,5, 5. Lukáš Černoušek (ŠK Litoměřice) 6,5, 6. Adolf Lacina (Sokol Platan Písek) 6,5, 7. Jan Trepka (Sokol Tábor) 6,5, 8. Petr Mařík (ŠK Líně) 6,5, atd.

Přeborníkem Jihočeského kraje se stal Adolf Lacina z oddílu Sokol Platan Písek, na druhém místě byl Jan Trepka ze Sokola Tábor a třetí místo obsadil rovněž domácí hráč, písecký Milan Spal.

Umístění dalších píseckých hráčů v celkovém hodnocení: 6. místo Adolf Lacina 6,5, 9. Milan Spal 6, 10. Roman Grill 6, 15. Miloslav Drábek 5,5, 20. František Říha 5, 27. Miloš Kratochvíl 4,5, 32. Tomáš Ceplecha 4, 36. Filip Hlavsa 4, 39. Jiří Jareš 4, 43. Vladimír Šimek 3.5, 50. Božetěch Sporka 3 body.

Za bezchybné zorganizování a řízení šachového turnaje na vysoké úrovni patří poděkování všem členům šachového oddílu Sokola Platan Písek.