Casta Sokol Písek - ŠKP Bratislava 22:32 (11:15).


Písecký celek sice v úvodu vedl 1:0, 2:1, 3:2 a srovnal na 4:4, poté ale soupeř během pár minut odskočil na 4:7. Dvořáková snížila na 5:7 a Hemrová ve 26. min. upravila na 9:12, ale o přestávce svítilo na ukazateli skóre 11:15 pro Slovenky. Nepomohla ani důrazná domluva trenéra píseckého družstva Jana Salače svým hráčkám o poločase.

V úvodu druhé části I. Luzumová sice snížila na 12:15, poté ale hráčky ŠKP opět zaply na vyšší obrátky a brzy si vytvořily šestibrankový náskok – 16:22. Ve 42. min. upravila I. Luzumová na 18:23, záhy ale Slovanky i díky častým chybám v domácí obraně svůj náskok znovu navýšily.

V domácí brance si odbyla interligovou premiéru brankářka Petra Káplová (roč. 91), kterou, stejně jako Lenku Vařečkovou, nechaly jejich spoluhráčky nedůraznou hrou v obraně často osamocenu. Navíc písecká děvčata nastřelila snad pět tyčí. Kdyby svoje šance proměnila, byl by výsledek pro ně o něco přijatelnější. Ovšem na žádné kdyby se nehraje, družstvo ŠKP bylo v utkání jasně lepší a zaslouženě vezlo do slovenské metropole dva body za výhru 22:32.

Trenér píseckého družstva Jan Salač:

„Přijelo k nám družstvo, které porazilo silné Michalovce ve finále Slovenského poháru, takže kvalita byla na straně soupeře. My jsme se v prvním poločase porazili sami, když jsme nedali čtyři náskoky, připravili jsme se zbytečně o pět míčů a tím jsme dali hostům možnost, aby brankově odskočil. Bratislava vyhrála v tomto utkání zaslouženě. Pravdou je, že jsme mohli vysoké vedení soupeře zkorigovat, ale nedávali jsme branky, které jsme měli dávat. Tak to bohužel je.“

Sestava a branky Písku: Vařečková, Káplová – I. Luzumová 10/3, Borovská 7/1, Martenková 2, Dvořáková 2, Hemrová 1, Zelenková, Moravcová, Mich. Veselá, Stellnerová, Štěpánová, Andělová, Šípková.

Branky Bratislavy: Školková 8, Porubská 6/2, Štetáková 6, Beňušková 3, Súkeníková 3, Szöllösiová 2, Hodošková 2, Lapinová 1, Hrmlová 1.

Vyloučení 2:2, napomínání 3:3, 2:2, sedmičky 5/4:3/2, 320 diváků, rozhodčí Smékal a Bubeníček.