Pravidelně cvičí rodiče s dětmi, předškolní děti, mladší a starší žáci a žákyně, dorostenci a dorostenky. Ženy se věnují hlavně celkovému procvičení s hudbou, step aerobiku a kalanetice. Muži hrají fotbal. Již druhým rokem jsou vyučovány country tance ve stylu line dance.

Mimo tuto pravidelnou činnost jsou každoročně pořádány akademie, týdenní lyžařský kurz, letní stanový tábor a turistické zájezdy do Alp. Členové odboru se zúčastňují soutěží ve sportovní gymnastice, plavání, šplhu a v atletice, na kterých se písečtí cvičenci umisťují na předních místech a postupují do nejvyšších soutěží České obce sokolské (ČOS ).

Jednou z nejnáročnějších je soutěž družstev Teamgym Junior, která se skládá z pódiové skladby, skoků na trampolínce a z akrobacie. Této postupové soutěže se písecký odbor zúčastňuje pravidelně již od jejího vzniku v roce 1995.

V letošním cvičebním roce družstvo žactva začalo s přípravou již vloni v srpnu na týdenním semináři v Křemži. Od září 2008 pravidelně třikrát týdně cvičí pod vedením Zdeňka Jandy, Kamily Zahrádkové a Ireny Cendelínové.

Loni v listopadu se družstvo Písku zúčastnilo závodu Malé oblasti v Plzni pro kraj Západočeský, Jihočeský a Středočeský, a postoupilo do Velké oblasti, která se konala v Praze pro družstva z Čech. Ve stejném termínu se uskutečnila i v Brně pro družstva z Moravy. I v tomto prosincovém závodě se podařilo bezchybně zacvičit, a tak se písecké družstvo dostalo až do Přeboru ČOS mezi nejlepší týmy z Čech a Moravy.

Přebor ČOS se konal minulý měsíc v pražském Tyršově domě, kde písecké družstvo ve složení: Jan Štěpán, Eva Schrollová, Václav Profant, Denisa Hubáčková, Jindřich Kropáček, Dagmar Bláhová, Zdeněk Polák, Klára Kocová, Jiří Hlavnička, Pavlína Lusková a Michala Špillerová, obsadilo krásné 3. místo, se ztrátou pouhé jedné desetiny bodu za druhým Benešovem. Soutěž vyhrál tým z Vyškova.

IRENA CENDELÍNOVÁ