Vzhledem k tomu, že se od ledna radikálně změnila pravidla moderní gymnastiky, si děvčata přijela sestavy spíše vyzkoušet a trenérky prokonzultovat už tak složité zápisy sestav. V nových pravidlech je ještě spousta nejasností, které se řeší a doplňují během závodů v sezoně.

Ale i přesto se všechny dívky se svými sestavami vypořádaly vcelku dobře. Sokol Písek v 1. kategorii nejmenších zastupovala Viktorie Jelínková, které se sestava bez náčiní velmi vydařila a svým provedením mile překvapila. Zaslouží si velkou pochvalu, i když známka za provedení rozhodně neodpovídala skutečnosti.

Ve 2. kategorii nadějí nejmladších si sestavu bez náčiní a se švihadlem vyzkoušely Nela Horažďovská a Žaneta Ptáčková. Obě děvčata zacvičila na úrovni svých momentálních možností. Nela v kategorii zvítězila a Žaneta obsadila 5. místo.

Rovněž ve 3. kategorii nadějí mladších předvedly písecké gymnastky Hana Strnadová a Lucie Marková chvályhodný výkon. Hana svou kategorii zaslouženě vyhrála a Lucie obsadila čtvrté místo.

V kategorii nadějí starších si bez účasti gymnastek z Máje České Budějovice vyzkoušela dvě zcela nové sestavy Tereza Sajtlová. Sestavy jsou velmi náročné a je třeba ještě zapracovat na technice náčiní a provedení. Ale i tak zaslouží za pěkný výkon pochvalu.

V kategorii dorostenek svým výkonem v sestavě s obručí a míčem velmi zaujala písecká Lada Karlová. Především za přesné provedení prvků obtížnosti a celkový výraz obou sestav dostala od rozhodčích nejvyšší známky, a obsadila tak první místo.

Dnes (14. 2.) se v písecké sportovní hale uskuteční v pořadí již třetí závod Jihočeské ligy. Začátek je v 8.00 hodin.