Situace Sršňů v první lize je na hraně

Písek - Prvoligoví basketbalisté místního Sokola prohráli v jihočeském derby s mužstvem z Jindřichova Hradce a zkomplikovali si tak možnost udržení se v soutěži.

13.2.2009

Lavička prvoligových Sršňů sleduje dění na palubovce. Píseckým basketbalistům se v poslední době v soutěži moc nedaří a čeká je boj o záchranu.Foto: Deník/František Bořánek

Sršni Písek – BK Jindřichův Hradec 73:79 (20:26, 17:20, 19:15, 17:18).

Utkání bylo v úvodu zápasu vyrovnané, pouze v závěru hosté odskočili na devět bodů – 17:26. Následoval nápor Sršňů, kteří ve 3. min. druhé čtvrtiny srovnali na 29:29. To bylo v první polovině utkání ze strany domácích vše – hosté opět vedli dokonce 31:44.

Marný nápor

Poté znovu následoval nápor domácích, kteří ve třetí části snížili na 54:58. Hosté opět zkušeně odskočili na 12 bodů (63:75) tři minuty před koncem a Sršni pak už jenom upravili na rozdíl šesti bodů.

Body Písku: Čech 21 (3), Moores 11, Englický (3) a Švejda po 9, Kostohryz, O. Pešek a Efenberk (2) po 6, L. Pešek 3 (1), Soucha 2. Fauly 17:25, trojky 9:5, TH 24:18/11:8.

Výhry juniorů

Junioři Sokola Písek, v sestavě značně doplněni o kadety (U-16), dokázali porazit oba severomoravské týmy.

Sršni Písek – Gymnázium Hladnov 93:78 (23:10, 20:24, 33:12, 17:32).

V prvním utkání po odstoupení M. Výkruty několikrát hráli domácí bez vysokého podkošového hráče. I přes nevýrazný závěr utkání ze strany domácích, kdy naopak hosté dali vše co zvedli, dovedli Sršni utkání do vítězného konce.

Body Písku: Švejda 25 (1), Zunt 23 (5), Běle 20 (2), Fait 10 (2), P. Výkruta a Sahan po 6, Melski 4. Fauly 18:18, trojky 10:11, TH 25:13/16:13.

Sršni Písek – BK Opava 96:62 (24:14, 26:15, 26:23, 20:10).

Tým Opavy nebyl pro domácí příliš těžkým soupeřem, Písečtí i ve značně omlazené sestavě vyhráli o 34 bodů.

Body Písku: Švejda (1) a Zunt (3) po 17, Běle a Fait po 13 (1), Duda 12 (3), M.Výkruta 10, P. Výkruta a Sahan po 6, Melski a Němec po 1. Fauly 14:17, trojky 9:0, TH 19:13/11:4.

Soupeři z Moravy

Kadeti U-16 v extralize přivítali na domácí palubovce soupeře z Jihlavy a Brna.

Vítězné zápasy komentoval spokojený trenér domácího mužstva Miroslav Janovský:

„Utkání s Vysočinou rozhodlo výborných prvních patnáct minut, kdy naše hra na obou stranách hřiště byla takřka bez chyb. Družstvo Brna chtělo u nás potvrdit lepšící se formu, což se mu v úvodních minutách zápasu dařilo. Nám se vydařil konec první, a pak vlastně i celá druhá čtvrtina. A tak jsme šli do kabin s pěkným náskokem, který se hostům až do konce střetnutí nepodařilo nijak výrazně ztenčit. Chtěl bych tímto poděkovat hráčům za předvedený výkon, každý, kdo byl na hřišti, odvedl své maximum.“

Výsledky:

Sršni Písek – BK Vysočina 85:68 (28:7, 23:19, 25:22, 9:20).

Body Písku: Duda 36 (5), Fait 18 (2), Němec 11, Linhart 8, R. Šlechta 7, Soukup 3, Vokálek 2. Fauly 18:15, trojky 7:4, trestné hody 14/12:12/6.

Sršni Písek – JBC Brno 94:66 (27:17, 27:12, 22:24, 18:13).

Body Písku: R. Šlechta 24 (4), Linhart 21 (1), Fait 19 (1), Duda 14 (1), Soukup 6, Němec a Svoboda po 4, Vokálek a Vartecký po 1. Fauly 21:23, trojky 7:4, TH 29/15:17/8.

Drama až do konce

Žáci U–14 v žákovské lize oplatili Děčínu porážku z úvodu soutěže (71:69).

Sršni Písek A – BK Děčín 78:76 (18:25, 109:19, 25:12, 16:20).

Hosté měli téměř po celé utkání bodově navrch. Sršni kromě vedení 6:2 v úvodu zápasu a v závěru třetí čtvrtiny 62:56 neustále prohrávali. Ve druhé části střetnutí dokonce o 12 bodů – 32:42.

V dramatické poslední části nejprve hosté otočili na 62:64, ale poté Sršni dokázali dvoubodový náskok soupeře vždy vyrovnat.
Dvě minuty před koncem zápasu prohrávali Sršni 70:74, poté však otočili skóre na 75:74. Ovšem minutu před koncem vedl Děčín 75:76. Závěrečnou trojkou V. Svobody ale Sršni strhli utkání ve svůj prospěch na konečných 78:76.

Body Písku: Svoboda 25 (5), Šlechta a Fořt po 16, Filipov 13, Šteier 6, Procházka 2.

DALIBOR PEŠEK

13.2.2009 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Ostatní úředníci 20 000 Kč Ostatní specialisté v peněžnictví a pojišťovnictví PRACOVNÍK/CE OBCHODNÍHO KLIENTSKÉHO MÍSTA. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce:, - obsluha stávajících klientů ČSOB Pojišťovny, - profesionální finanční poradenství, - péče o nové klienty, Požadujeme: ŘP skupiny B, Nabízíme: slevy na volání, slevy na produkty skupiny ČSOB Group. , , První kontakt: Petr Kafka email: petr.kafka@obchod.csobpoj.cz. Pracoviště: Čsob pojišťovna a.s.,člen holdingu čsob - pracoviště písek, Smetanova, č.p. 83, 397 01 Písek 1. Informace: Petr Kafka, +420 721 967 892. Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 20 000 Kč Všeobecní administrativní pracovníci SAMOSTATNÝ PRACOVNÍK/CE PRO PRÁCI V DOPRAVĚ A LOGISTICE SE ZNALOSTÍ RUSKÉHO JAZYKA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: CIZ, Přijmeme samostatného pracovníka pro práci v dopravě a logistice se znalostí ruského jazyka pro komunikaci s řidiči a anglického nebo německého jazyka pro komunikaci se zákazníky., Možnost práce ,,z domova, s pravidelným setkáním s ostatními kolegy., Nabízíme: telefon, laptop, možnost služebního vozidla, možnost profesního a finančního růstu v rámci výkonového odměňování, Náplň práce:, Administrativa spojená se servisem pro řidiče a s vytěžováním nákladních automobilů, nutná vysoká operativnost a celodenní spojení s řidiči, Vhodné pro absolventy a OZP, První kontakt: tel. 731 603 900 nebo email: tollmi@tollmi.eu. Pracoviště: Tollinger djm s. r. o., 398 59 Hrejkovice. Informace: Tollinger DJM s.r.o., +420 731 603 900. Výroba - Výroba Montážní dělník 14 000 Kč Montážní dělníci elektronických zařízení OPERÁTOR VÝROBY. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč, mzda max. 16000 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: CIZ, Požadujeme: manuální zručnost, časovou flexibilitu., První kontakt pí. Zelenková email: personalni@schneider-electric.com. Pracoviště: Schneider electric a.s., Čížovská, č.p. 447, 397 01 Písek 1. Informace: Dagmar Zelenková, . Výroba - Výroba Montážní dělník 15 000 Kč Montážní dělníci výrobků z kombinovaných materiálů MONTÁŽNÍ DĚLNÍK/DĚLNICE. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: CIZ, pracoviště Písek - průmyslová zóna, Pracovní doba: 3 směny , - mzda od 15.000,- Kč, Požadujeme: manuální zručnost, dobrý zrak, zodpovědnost a pečlivost, Pracovní místo není vhodné pro uchazeče, kteří mají zdravotní potíže s karpálními tunely., Nabízíme: ubytování, První kontakt na tel. 602 158 479 (mezi 8:00 - 16:00 hod.) - domluvit si schůzku.. Pracoviště: Manz s.r.o. - pracoviště písek, průmyslová zóna, Čížovská, č.p. 447, 397 01 Písek 1. Informace: Vasyl Manzyuk, +420 602 158 479.

Hokejisty čekají jihočeská derby

Házenkářky mají první výhru

Soupeř má výborné přesilovky, musíme hrát disciplinovaně, upozorňuje Aleš Totter

České Budějovice - Domácí neporazitelnost budou hájit hokejisté ČEZ Motoru v sobotním utkání šestého kola první Chance ligy proti Prostějovu. Začátek je v Budvar aréně v 17 hodin.

V derby chtějí body oba týmy

Tábor, České Budějovice - Fotbalové jižní Čechy jsou na nohou, v Táboře se na stadionu v Kvapilově ulici v neděli od 16.30hod. hraje druholigové derby mezi Táborskem a Dynamem!

Bojují o Středoškolský pohár

České Budějovice – Studentská atletika má za sebou většinu okresních kol středoškolského atletického poháru.