Konečné pořadí v jednotlivých kategoriích vzejde z hlasování odborné komise.

Navržení sportovci

Tělovýchovné jednoty a sportovní kluby z okresu měly možnost nominovat své sportovce ve čtyřech kategoriích: jednotlivec, jednotlivec – mládež do 15 let, sportovní kolektiv a trenér.

V současné době odborná komise, složená především ze sportovních funkcionářů a starostů měst a obcí, zaslané návrhy vyhodnocuje. Z jejich hlasování pak vzejde konečné pořadí v jednotlivých kategoriích.

Anketu Nejúspěšnější sportovec Písecka za rok 2008 připravuje Okresní sportovní sdružení ČSTV Písek ve spolupráci s Vydavatelstvím Vltava–Labe–Press, a to prostřednictvím produkční a marketingové agentury ČOK CZ, Píseckého deníku jako mediálního partnera a Centra kultury Písek.

Dnes zveřejňujeme v abecedním pořadí jmenný seznam navrhovaných trenérů se stručným výčtem jejich úspěchů, kterých dosáhli se svými svěřenci v uplynulém roce. Zvolit nejúspěšnějšího trenéra mají možnost i čtenáři Píseckého deníku, kteří mohou hlasovat prostřednictvím přiloženého hlasovacího kuponu a na těchto webových stránkách.

Nejúspěšnějšího sportovce Písecka můžete volit zde, nejúspěšnějšího sportovce Písecka v kategorii do 15ti let zde, anketu o nejúspěšnějšího trenéra najdete vpravo vedle článku a volbu nejlepšího kolektivu zde. Hlasování probíhá do 20.2.2009 do dvanácti hodin.

Nominace – trenéři

Své hlasy můžete dávat těmto sedmi trenérům a trenérkám:

Josef Fuka (TJ Chyšky), atletika:

Jeho svěřenci získali během loňské sezony řadu medailových umístění v krajských přeborech jednotlivců, ale i v krajských přeborech ASPV. Největším úspěchem však bylo 1. místo družstva starších žáků v krajském přeboru družstev a 4. místo v semifinále mistrovství ČR, dále pak 1. místo v krajském přeboru mladších žáků ČASPV ve florbale.

Miroslav Janovský (TJ Sokol Písek), basketbal:

S družstvem mladšího dorostu U–16 získal 2. místo a stříbrnou medaili na mistrovství ČR a rovněž stříbrnou medaili na mistrovství ČR s družstvem minižáků v kategorii U–11.

Petra Anna Kofroňová (RG Proactive Milevsko), moderní gymnastika:

Má velkou zásluhu na sportovních výsledcích klubu. Vychovala již několik úspěšných závodnic, z nichž v současné době největšího úspěchu dosáhla Ludmila Korytová, mistryně ČR ve společných skladbách juniorek.

Karel Kolerus (Budó škola KK Písek), bojová umění:

Druhý nejlepší oddíl karate v Jihočeském kraji, který loni získal celkem 154 medailí, z toho 66 zlatých, 44 stříbrných a 50 bronzových, dále pak 12 titulů krajský přeborník, pět medailí na mistrovství ČR, 11 medailí na Středoevropské lize, 13 medailí na světových pohárech, 22 medailí v závodech s mezinárodní účastí. Pod jeho vedením se již třetí písecký závodník dostal do české reprezentace. Budó škola si drží 5. místo v žebříčku oddílů karate Českého svazu karate. Je držitelem ocenění Za přínos a rozvoj karate v ČR.

Milan Mazanec (IHC Komterm Písek), lední hokej:

V minulém roce postoupil s družstvem dorostu IHC do nejvyšší soutěže této kategorie – do extraligy.

Jaroslav Vavroch (FC ZVVZ Milevsko), fotbal:

S mužstvem mužů FC ZVVZ postoupil po pěti letech do divizní soutěže.

Tomáš Zástěra (TJ Sokol Písek), kanoistika:

Trenér českých reprezentantů v píseckém oddíle – Anna Zástěrová (3. místo na mistrovství světa ve sjezdu a členka družstva ČR, které ve sjezdu získalo na MS 4. místo, dále 8. místo na MS v individuální disciplíně). Matěj Kropáček (4. místo na mistrovství ČR). Oba se v letech 2005 – 2007 stali mistry světa a mistry Evropy v kategorii juniorů.