Konečné pořadí v jednotlivých kategoriích vzejde z hlasování odborné komise.

Tělovýchovné jednoty a sportovní kluby z okresu nominovaly své sportovce ve čtyřech kategoriích: jednotlivec, jednotlivec – mládež do 15 let, sportovní kolektiv a trenér. V současné době odborná komise, složená především ze sportovních funkcionářů a starostů měst a obcí, zaslané návrhy vyhodnocuje. Z jejich hlasování pak vzejde konečné pořadí v jednotlivých kategoriích.

Anketu Nejúspěšnější sportovec Písecka za rok 2008 připravuje Okresní sportovní sdružení ČSTV Písek ve spolupráci s Vydavatelstvím Vltava–Labe–Press, a to prostřednictvím produkční a marketingové agentury ČOK CZ a Píseckého deníku jako mediálního partnera.

Dnes zveřejňujeme v abecedním pořadí jmenný seznam navrhovaných sportovních kolektivů se stručným výčtem jejich úspěchů, kterých dosáhly v uplynulém roce. Nominaci trenérů přineseme v příštích dnech.

Zvolit si svůj nejúspěšnější sportovní kolektiv mají možnost i čtenáři Píseckého deníku, kteří mohou hlasovat prostřednictvím přiloženého hlasovacího kuponu nebo na těchto webových stránkách.

Hlasování o nejlepší kolektiv najdete na pravé straně vedle článku, nejúspěšnějšího sportovce Písecka můžete volit zde, nejúspěšnějšího sportovce Písecka v kategorii do 15ti let zde a anketu o nejúspěšnějšího trenéra najdete zde. Hlasování probíhá do 20.2.2009 do dvanácti hodin.

Nominace kolektivů

Své hlasy můžete dávat těmto osmi sportovním kolektivům:

Budó škola KK Písek (karate, jujistu):

Žáci této školy získali celkem 154 medailí, z toho 66 zlatých, 44 stříbrných a 50 bronzových. Je to druhý nejúspěšnější oddíl karate v Jihočeském kraji a pátý v ČR. V krajské lize získal 29 medailí, na krajských přeborech 23 medailí a na mistrovství ČR 5 medailí (1 zlatá a 4 stříbrné). Z evropských pohárů žáci školy přivezli 11 cenných kovů a ze světových pohárů 13 medailí, atd.

FC Písek (muži – ČFL), fotbal:

Mužstvo loni v létě postoupilo z divize do třetí ligy (zakoupením soutěže od Chebu), kde je po podzimní části 2008 na velmi pěkném 4. místě z osmnácti účastníků.

IHC Komterm Písek (extraligové družstvo dorostu), lední hokej:

Postup a účast v extralize dorostu, nejvyšší soutěži u nás.

Prácheňský golfový klub (družstvo mužů), golf:

Družstvo zvítězilo v mistrovství Jihočeského kraje a získalo pohár.

Sokol Písek (extraligové družstvo mladších dorostenců U–16), basketbal:

Družstvo vybojovalo 2. místo a stříbrné medaile na mistrovství ČR.

Sokol Bernartice (družstvo mužů), fotbal:

Mužstvo v sezoně 2007/2008 vyhrálo okresní přebor Písecka a postoupilo do krajské I. B třídy. Zde je po podzimu 2008 na 1. místě.

Spartak Písek (Galaxy CykloŠvec), cyklistika:

Oddíl získal 3. místo v celkovém hodnocení seriálu MTB maratonů Galaxy série 2008 v celé ČR, dále pak 3. místo v silničním seriálu Galaxy JAL (Jihočeská amatérská liga).

TJ Chyšky (družstvo starších žáků), atletika:

Družstvo získalo 1. místo v krajském přeboru a postup do semifinále mistrovství ČR družstev, kde obsadilo 4. místo.