O dnešním střetnutí jsme hovořili s jednou z nejlepších střelkyň píseckého týmu Michaelou Borovskou (18).

Řekněte, co od nadcházejícího zápasu, který uvidí nejen diváci v obloukové hale, ale i u televizních obrazovek, vaše družstvo očekává?

Bude to velmi těžký zápas, jak po fyzické, tak i psychické stránce. Ani nemusím zdůrazňovat, že je hodně důležité, abychom v tomto střetnutí zvítězily. Je moc dobře, že jsme vyhrály první zápas na hřišti soupeře, což bylo dost nečekané. Teď bychom měly tento výsledek potvrdit i doma a dokázat tak, že to na podzim nebyla náhoda.

Trenér soupeřova družstva René Kumpán upozorňuje před zápasem svoje svěřenkyně na hru a střelbu píseckých hráček Ivety Luzumové a Michaely Borovské. Uvědomujete si, že budete v tomto utkání přísně střežena a že se nemusíte tolik dostat ke střelbě?

Já to tak neberu. Od toho jsem na hřišti, abych se dokázala uvolnit a střelbou ohrožovala branku soupeře. A pokud nebudu na hřišti já, bude tam jiná hráčka se stejným úkolem. Nikdo vám nezaručí, že se mi tento zápas povede, třeba budou střílet góly jiné holky z našeho družstva. Za sebe však mohu slíbit, že udělám maximum pro to, aby se nám tento zápas vyvedl a získaly jsme v něm vítězství.

Jak je na tom po zdravotní stránce další střelkyně týmu, Iveta Luzumová?

Iveta již trénuje, ale nedělá s námi všechny věci, kterým se v tréninku věnujeme. Šetří se, aby byla do zápasu zdravotně dobře připravená.

Vraťme se ještě k závěru minulého roku, kdy jste doma vyhrály nad mistrovskou Olomoucí. Jak vás tato výhra povzbudila do dalších bojů?

Podle mého názoru nás vítězství nad Olomoucí, které nikdo nečekal, povzbudilo hodně. Před tímto zápasem se nám moc nedařilo, trápily jsme se, v některých utkáních se od nás odklonilo štěstí. Přesto nás trenér Salač neustále povzbuzoval a věřil, že se to konečně otočí. A ono to přišlo právě v zápase s Olomoucí. Zjistily jsme, že to jde, že se dá porazit každý soupeř. A to jsme hrály bez Ivety Luzumové a Zuzky Martenkové.

Využily jste vánoční přestávky k přípravě na druhou polovinu soutěže?

Určitě. Po skončení první poloviny soutěže jsme měly týden volna. Poté jsme sehrály v Praze přátelské utkání se Slavií, pro kterou to byla příprava před interligovým zápasem s Jindřichovým Hradcem. Po Silvestru jsme se sešly k prvnímu tréninku již 2. ledna a zaměřily jsme se v něm na fyzickou kondici.

Jak velkou roli sehraje v zápase s Jindřichovým Hradcem podpora diváků v hale?

Já doufám, že nás přijde povzbudit hodně diváků, protože i soupeř bude mít v hale svoje příznivce. Bude to velký boj nejen na hřišti, ale i v hledišti. Slyšela jsem, že se na utkání chystá hodně lidí, tak uvidíme, jaká bude atmosféra. Musíme tento zápas vyhrát, už jenom kvůli našim fanouškům (smích).

Za družstvo Jindřichova Hradce nastoupí dvě hráčky, které v minulých letech hrály právě za Písek, a to Zuzana Kupková a Zuzana Kohoutová. Co na ně vymyslíte?

My se v tréninku nepřipravujeme na konkrétní hráčky soupeře, ale na hru celého týmu a situace, které by v utkání mohly vzniknout. Zuzka Kohoutová je agresivní jak v útoku, tak i v obraně, a hodně tvoří hru soupeře. Na tu si budeme muset dát velký pozor. A také na její spolupráci s pivotem.

Nebudou vám televizní kamery v tomto zápase svazovat ruce?

Budeme se snažit na to nemyslet. Jestli se nám to podaří, se uvidí až v průběhu samotného střetnutí. Na druhou stranu je to pro nás velká motivace, ukázat divákům u obrazovek, že v Písku hrajeme dobrou házenou.

Jindřichův Hradec prohrál před týdnem důležitý zápas ve Zlíně. Jak se bude situace v soutěži nadále vyvíjet?

Protože zápasy s Jindřichovým Hradcem a se Zlínem hrajeme doma, což je pro nás výhoda, chceme v nich vyhrát a získat tak čtyři body. Zlín umí překvapit, což dokázal právě výhrou nad Hradcem. V utkání se Zlínem si musíme dát velký pozor na Míšu Budayovou, ta je hodně nebezpečná a dává dost gólů.

Písek měl minulý týden volno, protože mu odpadlo utkání s Banskou Bystricí, která ze soutěže odstoupila. Místo toho jste sehrály přípravný turnaj. Pomohl vám?

Samozřejmě. Už jenom proto, že jsme se v obou turnajových zápasech sehrávaly a nacvičovaly jsme nové kombinace. Zápas s Banskou Bystricí nám hodně chybí, neboť jsme si na ni věřily a případné získané dva body by nám v tabulce pomohly. Určitě je dobře, že jsme v domácím prostředí absolvovaly přípravný turnaj. Ten nám hodně pomohl.

Nyní vás čeká sedm zápasů, které sehrajete na domácím hřišti. Co se v nich dá získat?

Chceme v nich získat maximum, a to i přesto, že k nám přijedou silné celky ze Slovenska, jako jsou Šaľa či Michalovce. Zvláště proti Šaľe bychom mohly překvapit, neboť z tohoto družstva odešlo několik hráček a v poslední době se týmu tolik nedaří. A pak bychom mohly porazit i Trenčín, protože utkání na jeho hřišti bylo hodně vyrovnané.

Čím byste chtěla na závěr pozvat diváky na jihočeské derby s Jindřichovým Hradcem?

Myslím si, že diváci uvidí kvalitní vyrovnaný zápas, s agresivní házenou. Věřím, že nám konečně bude přát štěstí a že s podporou našich fanoušků doma zvítězíme.