Startovaly týmy: Casta Sokol Písek (interliga), DHK Loko Liberec (1. liga) a TJ Loko Č. Budějovice (2. liga). Ze strany píseckého celku byl tento turnaj zaměřen především na souhru hráček v obraně i útočné fázi hry a zároveň na navození zápasové atmosféry po delší přestávce.

Výsledky zápasů:

Písek – České Budějovice 36 : 14 (13:8).

Sestava a branky družstva Písku: Skálová, Vařečková, K. Veselá – Borovská 9, Martenková 3, Vrabcová 8, Šichmanová, Hemrová 6, Moravcová 1, M. Veselá 2, Šípková, Dvořáková 4, M. Luzumová 2, Zelenková 1.

Písek – Liberec 25:21 (13:9).

Sestava a branky Písku: Skálová, Vařečková, K. Veselá – Borovská 8/1, Martenková 2, Vrabcová 6, Šichmanová, Hemrová, Moravcová 3/1, M. Veselá 1, Šípková, Dvořáková 3, M. Luzumová 1, Zelenková 2.

České Budějovice – Liberec 16:27.

Pořadí: 1. Písek, 2. Liberec, 4. České Budějovice.

Trenér píseckého družstva Jan Salač:

„V tomto turnaji nešlo ani tak o výsledky, ale spíše o to, aby se děvčata opět dostala do herního tempa a zápasového kolotoče. To, že jsme obě utkání vyhráli, se očekávalo. Mě potěšila především předvedená hra v útoku, kdy jsme dokázali hrozit ze všech postů, především ze spojky, na což klademe neustále veliký důraz, ale i z křídel, a po delší době i z pivotů. Dařila se nám i obranná činnost a přechod do útoku. Celkově jsem s předvedenou hrou v turnaji spokojený. Je stále na čem pracovat a zdokonalovat se. Družstvo se sehrává, ale již je vidět půlroční poctivá práce hráček a celého realizačního týmu.“

Tuto sobotu čeká družstvo Písku další mistrovský zápas o interligové body, kdy od 10.30 hodin, za přítomnosti televizních kamer (ČT4 Sport) sehraje v obloukové hale jihočeské derby s týmem TJ Házená Jindřichův Hradec. O utkání další podrobnosti zítra.